Özel Ders
Afrinli-Çocuklar-Okula-Başladı

Afrinli Çocuklar Okula Başladı

Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden temizlenen Afrin’de yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Öğrencilerin kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını da Türkiye karşılıyor.

Afrin, YPG/PKK terör örgütünün elindeyken çocuklar eğitim göremiyorlardı. Şimdi Zeytin Dalı Harekatı’yla terörden temizlenen Afrin’de sınıflar doldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tamir ettirdiği ve tadilatını yaptırdığı 40 okulda eğitime başlandı. Öğrencilerin kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını da Türkiye karşılıyor.

BİR AY İÇİNDE TÜM OKULLAR FAALİYETE GEÇECEK

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, “Bugün itibariyle 40 okul, 470 öğretmen, 12 bin 400 öğrencimize eğitim-öğretime başladık. Bir ay içerisinde tüm ‘Zeytindalı’ eğitim bölgesindeki okullarımızı faaliyete geçirmiş olacağız.” dedi.

TRT Haber’in haberine göre Afrinliler durumdan memnun. Huzur ve güven ortamına kavuşan bölgede çocuklar da okullarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

OKUL SAYISININ BİR AY İÇİNDE 180’E ULAŞMASI HEDEFLENİYOR

Faaliyete giren okullara Gençlik ve Spor Bakanlığı da el attı. Okulun bahçelerine basketbol potaları ve spor alanları yapılıyor. Okul sayısının bir ay içinde 180’e ulaşması hedefleniyor.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Afrinli Çocuklar Okula Başladı

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş