Özel Ders

358 kontenjana 15 alanda öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı 358 boş kontenjan için 15 alanda öğretmen ataması yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Eylül ayı içinde planlanan 40 bin öğretmen ataması ardından 39 bin 642 öğretmenin atandığı ve 358 kontenjanın boş kaldığı belirtildi. Buna göre, ilk atama kapsamında başvuruda bulunan adaylar arasında 26’ncı seçenek olarak “Tercihlerim dışındaki başka bir eğitim kurumuna atanmak istiyorum” seçeneğini işaretleyenlerden boş kalan 358 kontenjana 15 alanda öğretmen ataması yapılacak.70

Adaylardan 1-5 Aralık tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden elektronik başvuru form ile beyan alınacak. Adaylar bu belgeleri il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracak.
Atamalar elektronik başvuru formunda evet seçeneğinin işaretleyenler arasından alanlar bazında KPSS10 ve KPSS121 puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek. Sıralama sonucunda Bakanlık tarafından öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına kura ile 8 Aralık’ta yapılacak.

Kaynak: Hürriyet

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

358 kontenjana 15 alanda öğretmen atanacak

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş