Özel Ders
28-Yeni-İmam-Hatip-Lisesine-Onay

28 Yeni İmam Hatip Lisesine Onay!

Bayrampaşa’da yapımı tamamlanan eğitim kompleksi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın babasının adıyla “Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi” olarak hizmet verecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), valiliklerce teklif edilerek isimleri konulan 28 Anadolu imam hatip lisesinin yeni eğitim öğretim yılında açılmasına vize verdi. Bu liselerden biri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın babasının adıyla “Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi” olarak hizmet verecek. İstanbul’da açılacak bu okulda yabancı uyruklu öğrenciler eğitim görecek. MEB, 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren hizmet verecek 28 yeni imam hatip lisesine ilişkin talepleri onayladı. Buna göre bazı okullar sıfırdan inşa edilecek. Bu okulların inşaatı hızla ilerliyor. Bazıları ise mevcut okulların dönüştürülmesiyle imam hatip yapılacak.

Bu liselerden birine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın babasının adı verilecek. İstanbul Bayrampaşa’da yapımı tamamlanan eğitim kompleksinin adı “Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi” olacak. Yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim göreceği okul, Türkiye’nin dördüncü uluslararası nitelikli imam hatip lisesi olarak eğitim öğretim hizmeti sunacak. İmam hatip okullarının kurucusu Celalettin Ökten’in kızı ve Cumhuriyet döneminin ilk başörtülü doktoru olarak bilinen Hümeyra Ökten’in adı Adana Çukurova’da açılacak 32 derslikli imam hatip lisesine verilecek. Ankara Altındağ’da “Karapürçek Halil Kut Paşa Ortaokulu”nun kullanılmayan dersliklerinde geçici olarak “Kut’ül Amare Kahramanı” olarak bilinen Halil Kut’un ismiyle bir imam hatip lisesi hizmet vermeye başlayacak.

Erzurum Yakutiye’de açılacak 24 derslikli imam hatip lisesine şair, yazar Sezai Karakoç’un ismi verilecek. İstanbul Üsküdar’da Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralanan 13 derslikli okula da Aziz Mahmud Hüdayi’nin ismi konulacak. Türk edebiyatının ilk kadın romancısı Fatma Aliye Hanım’ın ismi ise İzmir’de kız Anadolu imam hatip lisesine verilecek.

Habertürk

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

28 Yeni İmam Hatip Lisesine Onay!

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş