Özel Ders
2015 ALS Asil Yedek Listeleri

2015 ALS Asil ve Yedek Listeler Belli Oldu !

2015 Askeri Lisesi Sınavı (ALS) asil yedek listeler belli oldu. Binlerce öğrenci ve aile bugün merakla bekliyordu.

2015 Askeri Lise Sınavı (ALS) asil yedek listeler açıklandı. 2. aşamaya geçen binlerce aday asil ve yedek listelerin açıklanmasını bekliyordu.

2015 YILI ASKERÎ LİSELER VE BANDO ASTSUBAY HAZIRLAMA OKULU İKİNCİ SEÇİM AŞAMASI SINAVLARI SONUCUNDA K.K.K.LIĞINA BAĞLI ASKERÎ OKULLAR İÇİN BAŞARILI OLARAK ASİL VE YEDEK LİSTEDE YER ALMAYA HAK KAZANAN ADAYLARLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

 1. GENEL HUSUSLAR:

a. Bu duyuru, asil ve yedek listede yer alan aday öğrenciler için tebligat yerine geçer. Adayların adreslerine ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır. Sıralama sonuçları Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx internet adresinde yayımlanmıştır.

b. Çağrılma ve kesin kayıt işlemleri, Kuleli Askerî Lisesi (İSTANBUL), Maltepe Askerî Lisesi (İZMİR) ve Bando Astsubay Hazırlama Okulu (ANKARA) Komutanlıkları tarafından kendi okul merkezlerinde yürütülecektir. Adaylar kesin kayıtlar için kesin kayıt yaptırmaya hak kazandıkları Okul Komutanlıklarına geleceklerdir. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) adına kaydedilecek adayların işlemleri kazandıkları Okul Komutanlıklarınca yapılacaktır.

 1. KESİN KAYIT TARİHLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR:

a. Kuleli ve Maltepe Askerî Liselerini kazanan adayların kesin kayıtları 22-26 Temmuz 2015, Bando Astsubay Hazırlama Okulunun kesin kayıtları ise 27-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında, mesai saatleri içerisinde (08.30-17.00) ilgili okullarca kurulan Kesin Kayıt Komisyonlarınca kendi okul merkezlerinde yapılacaktır.

b. Listede yedek olarak belirtilen adaylar, aşağıda belirtilen kayıt için gerekli belgeleri hazır ederek kayıt için çağrı yapıldığında okula katılabilecek durumda hazır olacaklar, yedek listesindeki başarı sırasına göre ilgili okulca kendilerine yapılan çağrı tarihinde, çağrı yapan okula geleceklerdir.

c. Yedek adaylar, daha önce başvurular esnasında belirttikleri telefon numaralarından (Telefon numaralarında değişiklik olanlar kayıt hakkı kazandıkları okulu arayarak yeni telefon numaralarını bildirecektir.) ilgili okullar tarafından yedek listedeki sıralarına göre telefonla aranarak çağrılmayı bekleyecektir. Yedek aday, kendisinin beyan ettiği telefon numaralarında bulunamazsa, bir sonraki adayı çağırmak Okul Komutanlığının yetkisindedir. Ayrıca, yedek listede bulunan aday öğrenciler, yedek aday kesin kayıt başlangıç tarihinden itibaren okulların Kesin Kayıt Komisyonlarını aşağıda belirtilen telefon numaralarından arayarak kendilerine sıranın gelip gelmediğini soracaklar ve alacakları bilgiye göre hareket edeceklerdir.

 1. DİĞER HUSUSLAR:

a. Her ne sebeple olursa olsun adaylar kendisine belirtilen tarihte kesin kayıt için gelmedikleri takdirde kayıt haklarını kaybedecekler ve yerlerine yedek aday listesinden başarı sırasına göre aday çağrılacaktır.

b. Aday öğrenciler, kesin kayıt işlemleri için gelirken ilgili okulun Kayıt Kabul Komisyon Başkanlığına teslim edilmek üzere aşağıda belirtilen belgeleri düzenlemiş olarak beraberinde getireceklerdir. İstenen belgelerde eksiklik ve yanlışlık olduğu takdirde kesin kayıt yapılmayacaktır.

(1) Yüklenme Senedi (Noterden onaylatılacaktır.)

(2) Okul yönetiminin onayladığı 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflara ait Sınıf Geçme Defteri’nin bir sureti,

(3) İkametgâh belgesi (Öğrenci velisi adına muhtar veya nüfus müdürlüğü tasdikli),

(4) Nüfus cüzdanının aslı,

(5) Askerî hastaneden adayın sağlam olduğuna dair verilen ön sağlık raporu (Hastane işlemleri sonucunda “Askeri Öğrenci Olur” sağlık raporu alamayan adayların okullara kesin kaydı yapılmayacaktır.),

(6) Adayın kendisine ait 12 adet vesikalık fotoğraf,

(7) ALS-Sonuç belgesi,

(8) Veli muvafakat ve evci işlemleri taahhüt belgesi (Kazandığı okulun bulunduğu ilde birinci derecede akrabası olan adaylar istedikleri ve uygun bulunduğu takdirde evci çıkabilirler.)

c. Konuyla ilgili olarak bilgi almak isteyen aday öğrenciler mesai saatleri içerisinde aşağıda belirtilen okul telefonlarını arayarak bilgi alabilecektir.

İRTİBAT NUMARALARI:

Kuleli Askerî Lisesi : (0 216) 308 81 13-14

Maltepe Askerî Lisesi : (0 232) 234 24 84-88 (5 hat)

Bando Astsubay Hazırlama Okulu : (0 312) 417 29 44 – 425 04 42

Kuleli ve Maltepe Askeri Liseleri asil yedek listeler için tıklayın.

GATA adına (KULELİ VE MALTEPE ASKERÎ LİSELERİ İÇİN) asil yedek listeleri için tıklayın.

Bando Astsubay Hazırlama asil yedek listeleri için tıklayın.

Tüm adaylara hayırlı uğurlu olsun. Kimler, nereleri kazanmış, yollayın yoruma bölümüne bakalım 🙂

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

98 Yorum

 1. arkadaşlar bu yıl als ye gircem biraz bilgi verirmisiniz kaç almalıyım als den benim önceliğim deniz lisesi komutanlığı

 2. Bu nasi is ya herseyi yapiyim herseyi geciyim puanim 80 yine yedeklerdeyim gidemiyorum bu adamlar 10 kisimi aliyolar

 3. Ben karada 272 genel yedegim cagirabilirlermi veya nezamana kadar cagirma ihtimalleri var lutfen cevap

 4. arkadaslar ben bando yedek470 girermiyim bu arada yedek ne genel yedek ne oncelik hangisini aliyorlar lutfen cevap

 5. bugün mü intibak eğitimi başlıyor

 6. MALTEPE’YE EN SON 216.YEDEK ALINMIŞ

  KULELİ 400. YEDEĞE KADAR ALACAKMIŞ

 7. Arkadaşlar bu sıralamalar şehirlerle ilgili. Öncelikle istanbul ve izmir çevresini alıyorlar o yüzden sıralaması önde olan aslında o illere yakındır. Sözde yatılı okullar ama ne hikmetse önce kendi şehrinden alıyorlar çok saçma sapan bir uygulama olmuş. Bugün son gündü bugüne kadar aranan olmadıysa aranmayacak. Bando hariç. Madem öncelik istanbul ve izmir çevresiydi o zaman sınavı genel olarak yapmasalardı bu kadar çocuğun ebeveynin hem vakti hem emekleri hemde hayalleri çalındı.

  • Arkadaşlar en sön kim çağırildi bide ozan abi bu konu hakkında bi bilgi sahibi ol da bizde haber ver artık ya teşekkürler

   • kazanmışken sıralalarda als puanı oglumun 74 puandı mülakatları çok iidi öne çekti fakat bize hatırlatma yapılmadı biz hava da yedeklerden gelir diye ilk tercih hava yaptık karayı ilk tercih yapsaydık yedeklerden gelicekti bu konuda niçin açıklama yapılmadı puanı aşagıda olan kişile gelebilecek yeri yazsın diye. bu kadarda olmaz.

   • Merhaba Umut’cım.

    ALS konusunda bilgi sahibi olmak çok zor. Kapalı kutu çünkü. Ne detaylı istatistikler paylaşılıyor, ne de bir bilgilendirme yapılıyor. Ancak sınava giren arkadaşların bir ihtimal kendi puanlarını da söyleyerek yardımcı olabilirler bu konuda sana.

    Nilüfer hanım gibi herkes katılsa, elimizde belli bir veri olmuş olur ve bir fikir sahibi olabiliriz belki.

 8. Merhabaaarkadaşlar, bende bando 1062. Yedegim, 1-bana sıra gelir mi, 2- şu ana kadar yedeklerden aranan varmı, 3- kayıti içing gerekli evraklari toplamalimiyim ? Yardımcı olursanızc Çok sevinirim

 9. genel yedekden aranalar niçin cvp yazmıyo kaçıncı genel yedek arandı ayrıca aranan varsa bilinmeyen numaradanmı aranıyo

 10. Genel yedek kara, 415. Yedek deniz gelme ihtimali varmıdır

 11. Arkadaşlar kara hariç diğerlerine genel yedek yazan varmı

 12. arkadaşlar karada genel yedek 797. olmuşum kazanma ihtimalim varmı ?

 13. Havada yedek veya asil olan varmı . Pskimotoru fln geçtim genel sağlıktanda uçucu olur raporu aldım ama sıralamaya bile girememişim bu nasıl iş ??????? cevap

 14. arkadaşlar bandoyu 833. yedek olarak kazandım ama genel yedek degıl yedek ve karayıda 1633.genel yedek olarak kazandım

 15. Yedegin farkını

 16. Şu genel yedek le yemeğin farkına arkadaşlar hocam

 17. arkadaşlar karada genel yedek 138.yim denizde ise genel yedek 140.yım kazanma şansım varmı lütfen cevaplayın

 18. als.com.gov.meb.tr.tsk.ikdm.com.tr.net.tr

  Kardeslerim bu siralamada kac kisi var ve kac kisi bu sagligi gecti

 19. genel yedek 553. sıradayım gelme ihtimali varmıdır?

 20. Sıralama ALS Puanı (%70) + Spor (%15) + Mülakat (%15) diye yeniden hesaplanıyor bildiğim kadarıyla. Birde liselerin bulunduğu şehirlerde oturanlara öncelik veriliyor yani kuleliyi istanbulda girecek öğrencide istanbulda ise daha çok şansı var. Ayrıca bende bilmiyorum sağlık muayenesini geçemeyenler listedemi diye ama galiba sağlığı geçemeyenleride listeye koyuyorlar diye düşünüyorum. Çünkü bu sene bu kadar çok kişi rapor aldığını zannetmiyorum adamlar genel yedek 2800 den bahsediyor. 1050 de önünde yedek var 4000 e yakın kişi kazanmış gibi ama tahminimce rapor alabilen 2000 kişi civarındaydı en fazla. Emin değilim. Ayrıca yedek diyorsa kazanmışsınızdır yani okulıun ismide yazar. dikkatli bakın. Ayrıca arkadaşlar sıralama puanlama sistemi çok farklı ve kesinlikle torpil falan olmuyor yani o şekilde aklınıza getirmeyin.

 21. Genel yedek 2186 kara girebilirmiyim?

  • kardeşim bu 2000 lerde çıkmasının nedeni genel saglıgı geçemeyenlerinde listeye dahil olmasıymış bende 2050 deyim bunları çağırdıklarında kayıt yapamcıklar geçti raporları oolmadıgından o yuzden sıra gelme ihtimali var bence . Hayırlısı Olsun

 22. Beyler genel yedek-2050 oldum als puanım 73 spor müülakatım iyi geçti 1.90 atladım 43 mekik 10 m top attım koşuyu sölemediler . Sizce şansım varmı ?

Tartışmaya Katılın

2015 ALS Asil ve Yedek Listeler Belli Oldu !

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş