Anasayfa / HABER / Vefa Lisesi’nde Bozalı Eylem
Özel Ders
vefa-lisesinde-bozali-eylem

Vefa Lisesi’nde Bozalı Eylem

Proje okullara tepki gösteren veli ve mezunlar, dün Vefa Lisesi önünde buluştu.

Eyleme Vefa Lisesi mezunu gazeteci Uğur Dündar, oyuncular Müjdat Gezen ve Berhan Şimşek de katıldı. 56 öğretmeninden 28’i başka okullara gönderilen lisenin duvarına ‘Elvef(d)a’ pankartı asıldı. Bazı veliler yeni öğretmenlerin okula gelmeye başladığını ancak çoğu dersin boş geçtiğini iddia ederken, eyleme katılanlara boza ikram edildi.

SİYASİ BİR PROJE

Uğur Dündar, uygulamayı siyasi bulduğunu belirterek, köklü okulların proje sayılıp başka okullara örnek teşkil etmesi gerektiğini vurguladı. Velilerin yaptığı basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi: “Öğretmenlerin sürülmesini onaylamıyoruz. Sürgüne gönderilen öğretmenlerin geri alınmasını istiyoruz. Sesimizi duyurmak için okul okul geziyoruz ve gezmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızın geleceğinin karartılmasına asla izin vermeyeceğiz.”

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Vefa Lisesi'nde Bozalı Eylem

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş