Anasayfa / HABER / Üniversite adaylarının dikkatine ! ÖSYS kılavuzu yayınlandı !
Özel Ders

Üniversite adaylarının dikkatine ! ÖSYS kılavuzu yayınlandı !

ÖSYMYarın, yani 5 Ocak’ta başlayacak olan ÖSYS sınav başvuruları için ÖSYS kılavuzu yayınlandı. Sınav ücretlerinin yatırılması için son gün 20 Ocak. ÖSYM, YGS için 50 TL, LYS’lerin her bir oturumu için 30 TL fiyat belirledi.

ÖSYM, üniversite sınavları için ilgili kılavuzu yayınladı. Buna göre üniversite adayları başvurularını 5-19 Ocak tarihleri arasında yapabilecek. Sınav ücretlerinin yatırılması için son gün ise 20 Ocak. Adaylar YGS için 50 TL, LYS’nin her bir oturumu için 30 TL ödeyecekler. Bunun yanı sıra sınavsız geçiş ücretleri 15 TL, başvuru hizmet bedeli 3 TL, ÖSYM şifresi için 5 TL, fotoğraf güncellemek için ise 10 TL olarak belirlendi.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı adaylar dikkat

ÖSYM Aday İşlemleri sisteminde kayıtlı olup da işlemlerini başvuru merkezinde yapacak olan adaylar, başvuru merkezine gitmeden önce https://ais.osym.gov.tr adresinden bilgilerini kontrol etmeliler.

YGS 15 Mart’ta

YGS, yani ilk aşama olan üniversites sınavı 15 Mart Pazar günü, saat 10.00’da yapılacak. Toplamda 160 dakika sürecek. LYS’ye başvurular ise 8-21 Nisan arasında gerçekleştirilecek.

2015-ÖSYS başvuru kılavuzu için tıklayın.

Review Overview

User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Üniversite adaylarının dikkatine ! ÖSYS kılavuzu yayınlandı !

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş