Anasayfa / HABER / Üniversite adayları sınav sorularını inceleyebilecek !
Özel Ders

Üniversite adayları sınav sorularını inceleyebilecek !

ÖSYM, üniversite adaylarının üniversite sınavındaki ‘soruların bilimselliğini irdeleyen konularda’ dilekçe yazabileceğini duyurdu.

ÖSYM’nin kendi sitesinden duyurduğu açıklamaya göre, ‘genel amaçlı dilekçe örneği‘ ile adaylar ÖSYM’ye itiraz başvurusunda bulunabilecek. Şartlar ise dilekçe üzerindeki bütün bilgilerin doldurulması ve dilekçe talebinin açıkça belirtilmesi. Ayrıca adaylar şikayetlerinin takibini https://ais.osym.gov.tr sitesinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle yapabilecekler.

Aday şifrelerini bilmeyenler ya da tekrardan şifre almak isteyenler nüfus kağıdıyla ya da geçerli pasaportlarıyla ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü’ne başvurabiliyorlar.

Söz konusu şikayet hakkı sınav tarihinden 3 gün sonrasına kadar yapılabilmekte. Bu dilekçeyi yollayabilmek için ayrıca ÖSYM’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) numaralı hesabına 5 TL yatırılması ve bunun haricinde de Sınav Sonuç Belgesi ücreti olan 10 TL nin de ilgili hesaba yatırılıp dekontlarının dilekçe ile birlikte yollanması gerekmekte.

 

 

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Üniversite adayları sınav sorularını inceleyebilecek !

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş