Anasayfa / HABER / Türkiye’de Aile ve Çocuk Eğitimi Araştırması’nın Sonuçları Açıklanıyor!
Özel Ders
Türkiye'de Aile ve Çocuk Eğitimi Araştırması'nın Sonuçları Açıklanıyor!

Türkiye’de Aile ve Çocuk Eğitimi Araştırması’nın Sonuçları Açıklanıyor!

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu’nun düzenlediği “Türkiye’de Aile ve Çocuk Eğitimi Araştırması” forumunda, GfK Türkiye tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları tartışılacak.

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu, kamuoyunun Çocuk Hakları Evrensel Beyannamesi’ne ilişkin bilgi düzeyini, Türkiye’nin çocuk yetiştirmekte ne kadar başarılı olduğunu, anne-baba eğitiminin gerekliliğini ve hangi kurumlar tarafından ne zaman verilebileceğini, Türkiye’deki koruyucu aile sistemine ilişkin bilgi düzeyini ve çocukların cinsel istismar gibi zarar görme durumunda haklarını nasıl aramaları ve kimlerden eğitim almaları gerektiğini değerlendirmek amacıyla 15 Aralık Salı günü, Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü Konferans Salonu’nda Türkiye’de Aile ve Çocuk Eğitimi Araştırması Forumu’nu düzenleyecek.

Forumda GfK Türkiye tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’de Aile ve Çocuk Eğitimi Araştırması”nın bulguları açıklanacak ve değerlendirilecek. Konunun uzmanı akademisyenlerin bu önemli sorunu tartışacağı forumun moderatörlüğünü ise ünlü sunucu ve Koruncuk dostu Cem Ceminay yapacak. Forumda açılış konuşmasını Çocuk Haklarını Koruma Platformu Başkanı Av. Figen Özbek, araştırma raporunun aktarımını ise GfK Araştırma Hizmetleri Müdürü Fulya Durmuş yapacak. Forumdaki konuşmacılar ise Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatoş Erkman; İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Üyesi ve Avukat Seda Akço Bilen; Psikoterapist ve Akademisyen Yard. Doç. Dr. Zeynep Çatay Çalışkan; ve Pedagog & Eğitim Koordinatörü Şima Sunder olacak.

Forumda öne çıkacak sorulardan bazıları şunlar:

  • Ebeveynler çocuk yetiştirmekte ne kadar başarılı?
  • Anne-babalara ebeveynlik eğitimi verilmeli mi?
  • Çocuk yetiştirirken kim ya da kimler rehber olmalı?

 

Etkinlik herkese açık ve ücretsizdir.

Tarih: 15 Aralık 2015 Salı

Saat: 09.30-12.00

Yer: Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü, İstanbul

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Türkiye'de Aile ve Çocuk Eğitimi Araştırması'nın Sonuçları Açıklanıyor!

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş