Anasayfa / HABER / TEOG Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Özel Ders
TEOG-Yerleştirme-Sonuçları-Ne-Zaman-Açıklanacak

TEOG Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG sistemi kapsamında liselere yerleştirme sonuçları, 11 Ağustos’ta duyurulacak.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) yerleştirmeye esas puanların açıklanmasının ardından öğrenciler, 14-24 Temmuz’da okul tercihinde bulunmuştu. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanla öğrenci alan okulların önceden belirlenmiş kontenjanlarına, ortaöğretime yerleştirmeye esas puan ve puan üstünlüğüne dayalı olarak öğrencilerin tercihleri doğrultusunda yapılacak merkezi yerleştirme sonuçları, 11 Ağustos Cuma günü açıklanacak.

Adaylar, yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden öğrenebilecek.

Yerleştirme sonuçlarının ardından 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül’de yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek.

Üniversiteye yerleştirme

10-11 ve 17-18 Haziran’da yapılan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının açıklanmasının ardından ise adaylar, 18-26 Temmuz’da üniversite tercihlerini yapmıştı. Üniversite yerleştirme sonuçlarının da bu ay içerisinde duyurulması öngörülüyor.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

26 Yorum

 1. Hocam istediğim anadolu lisesini 0.2293 le kaçırdım, 1.nakil de şansımı yine deneyeceğim kontenjanı da 0. Şansım var mı?

 2. çıkan okula kayıt yaptıracakmıyız ? yaptıracaksak ne zaman ?

 3. Hocam 2017 taban puanlara nereden bakabiliriz? E okuldan girin diyoda ne tarafta sizce

 4. Eğer nakil başvurumuzdaki okullara yerleşemezsek boştamı kalacağız yoksa esas tercihte çıkan okuldamı kalacağız ?

 5. Hocam ben 10. Sınıfa naklimi yaptırdım e okulda nakil bilgilerimde nakil sırası 1 diyor bu arada boş kontejan 4. Sizce nakil sırası ne demek

 6. Hocam teog sonucum belli oldu fakan ben bir tık üstündeki liseyi zorlamak istiyorum ek tercih mi esas nakil mi benim durumum için? Ek tercih ve esas nakilin farkları ne? Ve ben ikisinide yapsam olur mu? Zamanları farklı olduğuna göre farklı şeyler.

  • Ve okuduğum kadarıyla ek tercih hiçbir liseye yerleşemeyenler için yazıyor. Esas nakiller ise ara dönemde okuldeğiştirmek isteyenler için. E biz hangisine başvuracağız?

   • Bahsettiğin şeyin adı ek tercih değil. Yine nakil. 3 nakil dönemi boyunca halen açık lisede kalmış öğrenciler için 4. ve son bir nakil dönemi olacak.

    • Hocam peki ben nakillere basvurabilir miyim? Bu sene liseye geçen öğren ciler için sadece 1 tercih zamani vardir diye yazilar okudum yani biz tercihimizi yaptik bitti daha baska bir okulu (bu yaz tatilinde) zorlayamaz mıyız?

     • Herkes TEOG nakillerinde nakil başvurusunda bulunabilirsin. TEOG nakilleri 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarih aralıklarında 3 dönem şeklinde olacak.

  • Merhaba Sıla Nur.

   Ek tercih diye bir şey yok TEOG’da. İlk yerleştirmeler bitti. Şimdi de 3 dönem boyunca nakiller var.

 7. iyi günler ben lise 1 e geçicem dün yerleştirmeler açıklanmış ben okulumu beğenmedim, 14 ağustosta nakil başvuruları alınacakmış, liseye yeni geçenlerde dahilmi nakil başvurularına ?

 8. Hocam boş kontenjanları nasıl ve nereden öğrenebiliriz? Yani boş kontenjan varsa okuldan mı öğreneceğiz , internet üzerinden mi?

Tartışmaya Katılın

TEOG Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş