Anasayfa / HABER / TEOG Mazeret Sınavları Hafta Sonu Yapılacak
Özel Ders
TEOG Mazeret Sınavları Hafta Sonu Yapılacak

TEOG Mazeret Sınavları Hafta Sonu Yapılacak

Kasım ayında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri için düzenlenen ortak sınavlara katılamayan öğrenciler hafta sonu mazeret sınavlarına girecek.

Birinci dönem TEOG ortak sınavları 25-26 Kasım tarihlerinde düzenlendi. Ancak bazı öğrenciler çeşitli sebeplerden bu sınavlara katılamadı. Bu öğrenciler 12-13 Aralık’ta yapılacak sınavlara girebilecek. Önümüzdeki cumartesi ve pazar günü uygulanacak mazeret sınavları, bakanlık tarafından belirlenecek okullarda düzenlenecek. Bu sınavlara girecek öğrenciler, her gün üç ders yazılısına katılacak.

Öğrenciler her dersten toplam 20 soruyu 40 dakikada çözecekler. İlk gün Türkçe sınavı saat 09.00’da, matematik sınavı saat 10.10’da ve son olarak din kültürü ve ahlak bilgisi sınavı ise saat 11.20’de başlayacak. İkinci gün ise fen ve teknoloji sınavı saat 09.00, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük saat 10.10’da, yabancı dil ise 11.20’de uygulanacak. Sınavlar saat 12.00’de tamamlanacak.

TEOG Hakkında Bilinen 5 Yanlış

KURALLAR AYNI

Kasım ayında düzenlenen sınavlarda uygulanan kurallar mazeretlilerde de geçerli olacak. Öğrenciler, bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları ile sınava alınmayacaklar. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle salon görevlileri tarafından hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak.

Öğrenciler, sınıf öğrenci yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda salon görevlisi öğretmenlere ait olacak. Sınav başlamadan önce görevli öğretmenler sınavda uyulacak kuralları hatırlatacak, sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kâğıtlarını ve soru kitapçıklarını dağıtacak.

Öğrencilerin, cevap kâğıdı üzerindeki kitapçık türü ve cevap bilgileri işaretlemelerini siyah yumuşak uçlu kurşun kalemle yapması gerekiyor. Ancak cevap kâğıdındaki imza bölümüne imzalar silinmeyen bir kalemle atılacak.

Birden fazla cevap seçeneğinin işaretlenmesi soruya verilen cevap, optik okuyucu tarafından yanlış cevap olarak değerlendirilecek. Cevap kâğıdına işaretlenmeyen cevaplar değerlendirmeye alınmayacak. Sınavlar başlamadan önce salon görevlileri öğrencilere, soruların cevaplarının cevap kâğıdına mutlaka işaretlenmesi konusunda uyarılarda bulunacak.

Sınav sırasında, görevliler tarafından kopya çektiği tespit edilen öğrencinin sınavı iptal edilecek. Salon görevlileri kopya çektiğini tespit ettiği öğrencilerle ilgili durumu açıklayıcı tutanak hazırlayarak sınav evrakı ile birlikte ÖDSGM’ye gönderecek.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

TEOG Mazeret Sınavları Hafta Sonu Yapılacak

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

  • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
  • Derslere Yardımcı Özel Ders
  • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
  • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
  • Skype Özel Ders Seçeneği

Bunu arkadaşınla paylaş