Anasayfa / HABER / TEOG Mazeret Sınavları Bitti, Sonuçlar Bekleniyor
Özel Ders
TEOG Mazeret Sınavları Bitti, Sonuçlar Bekleniyor

TEOG Mazeret Sınavları Bitti, Sonuçlar Bekleniyor

25-26 Kasım’da düzenlenen sınavlara katılamayan ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği ve dün başlayan TEOG mazeret sınavları tamamlandı. Artık gözler sonuçların açıklanmasında.

Türkiye genelinde 5 bin 163 öğrencinin katılması beklenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem mazeret sınavları tamamlandı. Dün başlayan sınavlarda öğrenciler ilk gün Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavlarına katıldı. Bugün de fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları yapıldı. Her oturum 40 dakika sürdü ve öğrencilere 20’şer soru yöneltildi. Oturum aralarında ise 30’ar dakika dinlenme molası verildi.

Bugün yapılan sınavlarla öğrenciler rahat bir nefes alırken, sonuçların ne zaman açıklanacağı ise merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamalarda sonuçların 2016 Ocak ayı içinde açıklanacağını duyurmuştu. Ancak hem Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşanan olaylardan dolayı yapılan sınav ertelemeleri ve buradaki öğrencilerin ne zaman sınava gireceğinin belli olmaması, hem de davalık olan sorular nedeniyle sonuçların daha geç açıklanacağı tartışılıyor. Gözler bakanlıktan gelecek açıklamada.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: 4.55 ( 1 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

TEOG Mazeret Sınavları Bitti, Sonuçlar Bekleniyor

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

  • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
  • Derslere Yardımcı Özel Ders
  • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
  • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
  • Skype Özel Ders Seçeneği

Bunu arkadaşınla paylaş