Anasayfa / HABER / TEOG Birinci Dönem Sınavları Tamamlandı
Özel Ders
teog-birinci-donem-sinavlari-tamamlandi

TEOG Birinci Dönem Sınavları Tamamlandı

Ortaokul 8’inci sınıf düzeyinde 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG’da ikinci gün oturumları sona erdi. Saat 09.00’da başlayan 3 oturumda öğrenciler sırasıyla 20’şer soruluk fen bilimleri, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sorularını cevapladı. Böylelikle dün yapılan ilk gün oturumlarla birlikte TEOG birinci dönem sınavları tamamlanmış oldu. Sırada 26-27 Nisan 2017’de yapılacak ikinci dönem TEOG sınavları var.

TEOG 23-24 Kasım’da yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 235 okul, 93 bin 342 salon; yurtdışında ise 7 ülke, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda yapıldı. Öğrencilere TEOG birinci dönemde 20’şer sorudan oluşan 6 oturumda sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sorular yönetildi.

2016-2017 1. TEOG soru ve cevapları için tıklayın

Saat 11.20: TEOG’da son oturum başladı

Ortaokul 8’inci sınıfta okuyan 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG’da ikinci gün oturumlarından sırada 20 soruluk yabancı dil var.

Saat 12.00’de sona erecek yabancı dil oturumunun ardından TEOG’da iki günlük birinci dönem maratonu tamamlanacak.

Saat 10.50: TEOG’da inkılap tarihi testi sona erdi

TEOG’da T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük oturumu sona erdi. Öğrenciler 30 dakikalık aranın ardından 11.20’de başlayacak olan yabancı dil sınavına katılacak.

Uzmanlar bu arada öğrencileri dinlenmeleri ve kendi aralarında sınav sorularını tartışmamaları konusunda uyarıyor.

Saat 10.10: TEOG’da sırada inkılap tarihi var

TEOG ikinci gün oturumlarından TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük testi başladı.

Ortaokul 8’inci sınıf düzeyindeki öğrenciler için 20 sorudan oluşan test için 40 dakika süre tanınıyor. 10.50’de ona erecek oturumun ardından, 11.20’de başlayacak olan yabancı dil sınavına geçilecek.

Saat 09.40: TEOG’da fen bilimleri oturumu sona erdi

8’inci sınıf düzeyinde 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG’da ikinci gün oturumlarından fen bilimleri sona erdi. Öğrenciler yarım saatlik bir aranın ardından TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük oturumuna girecek.

Uzmanlar bu arada öğrencileri dinlenmeleri ve kendi aralarında sınav sorularını tartışmamaları konusunda uyarıyor.

Saat 09.00: TEOG ikinci gün oturumları fen bilimleri ile başladı

Ortaokul 8’inci sınıf düzeyinde 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG’da ikinci gün oturumları fen bilimleri ile başladı. Çoktan seçmeli 20 sorudan oluşan fen bilimleri oturumu 9.40’ta sona erecek. Öğrenciler yarım saatlik araların ardından, sırasıyla T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil oturumlarına katılacak.

Ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri için lise eğitimlerinin belirlenmesinde önemli bir yer tutan TEOG ikinci gün oturumları yurtiçinde 970 merkez, 16 bin 235 okul, 93 bin 342 salon; yurtdışında ise 7 ülkede, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda yapılıyor. Sınav, tüm merkezlerde eş zamanlı olarak düzenleniyor. Öğrencilere bugünkü oturumda 20’şer sorudan oluşan üç oturumda sırasıyla fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dilden sorular yöneltilecek. Öğrencilere her oturumda bu 20 soru için 40’ar dakika süre veriliyor.

Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçıkları kullanılıyor. Her bir ders yazılısının süresi 40 dakika. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava giriyor.

Öğrenciler, bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihaz ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçlarıyla sınava giremeyecek. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, kural ihlali gerekçesiyle salondaki görevlilerce hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

'Sadece-8'den-soru-çıksın'-Kampanyasına-44-Bin-İmza

‘Sadece 8’den soru çıksın’ Kampanyasına 44 Bin İmza

9Paylaşım Facebook’ta Paylaş6 Twitter’da Paylaş1 Beğen!1 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

TEOG Birinci Dönem Sınavları Tamamlandı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş