Anasayfa / HABER / Teksas Üniversitesi’nde 100 insan beyni kayıp!
Özel Ders

Teksas Üniversitesi’nde 100 insan beyni kayıp!

81

ABD’de 28 yıl önce Austin Devlet Hastanesi’nden araştırma yapılması amacıyla kavanozlarla Teksas Üniversitesi’ne gönderilen 200 insan beyninden yarısının kayıp olduğu ortaya çıktı.

Reuters tarafından Austin American Statesman gazetesine dayanılarak geçilen habere göre, üniversitede yapılan sayımda 100 kavanoz kaldığını tespit eden yetkililer, beyinleri kimin çaldığını araştırıyor.
1966’da Teksas Üniversitesi’nde 16 kişiyi öldüren ve 32 kişiyi yaralayan Charles Whitman’ın beyninin de kayıplar arasında yer alması dikkat çekti. Whitman saat kulesinden açtığı ateşle 16 kişiyi öldürmüş, ardından polis tarafından etkisiz hale getirilmişti. Bu olay ABD’de çok konuşulmuştu.

Üniversitenin psikoloji profesörlerinden Lawrence Cormack, Austin American Statesman gazetesine yaptığını açıklamada ‘hırsızlıktan’ şüphelendiğini söyledi. Cormack, “Büyük ihtimalle üniversiteli öğrenciler evlerinin salonlarında Cadılar Bayramı’nda muziplik yapmak için aşırmış olabilirler” dedi.
Üniversite salı günü ortaya çıkan kayıpla ilgili araştırma yapıldığını duyurdu.

Kaynak: Hürriyet

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

15Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş3 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Teksas Üniversitesi’nde 100 insan beyni kayıp!

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş