Anasayfa / HABER / Öğretmenler ‘Mülakat’a Karşı
Özel Ders
ogretmenler-mulakata-karsi

Öğretmenler ‘Mülakat’a Karşı

24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaşırken, Türk Eğitim-Sen’in 25 bin 288 öğretmen ile yaptığı anket, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Ankette öne çıkan veriler özetle şöyle:

Yüzde 96.2 bir kilo kıymayı genellikle bir seferde bitirmiyor.

Yüzde 95.2’si öğretmenlerin sözleşmeli atanmasını yanlış buluyor. Bunların yüzde 57.8’i bunun öğretmenleri ‘bürokrasi ve siyasetin kölesi haline getirdiğini’ savunuyor.

Yüzde 95.8’i mülakatla atamaya karşı. Yüzde 54.8’i bunun nedenini ‘torpili olanlar’ ifadesiyle belirtiyor. Yüzde 98 sözleşmeli öğretmenlik için getirilen mülakat komisyonlarının şeffaf olduğunu ve adil puanlama yaptığını düşünmüyor. Mülakatın terör örgütü üyeliğini tespit edebilmek için doğru yöntem olduğu fikrine katılmayanların oranı ise, yüzde 93.3.

Yüzde 63 öğretmenlik mesleğinin en itibarlı zamanının Atatürk dönemi olduğunu söylüyor. 2011-2016 diyenlerin oranı ise sadece yüzde 0.9.

Proje okullarda 8 yılını dolduranların zorunlu tayinlerini desteklemeyenlerin oranı, yüzde 65.4.

Yüzde 23.4 mesleğin en zor tarafının ‘yandaş kayırmacılığı ve kadrolaşma’ olduğunu belirtiyor.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Öğretmenler 'Mülakat'a Karşı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş