Anasayfa / HABER / Öğrencilerin servis ücretini belediye ve aileleri ödeyecek
Özel Ders

Öğrencilerin servis ücretini belediye ve aileleri ödeyecek

103

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Kandilli Beldesi’nde oturan 108 ortaöğretim öğrencisi, Ereğli’deki okullarına, ücreti belediye ve aileleri tarafından ortak ödenecek servislerle taşınacak.

Her gün Kandilli’den Ereğli’deki okullarına halk otobüsleriyle gidip gelen öğrencilerin velileri, sabah Kandilli Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Aydın’ı makamında ziyaret etti. Başkan Aydın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Taşımalı Ortaöğretim Genelgesi’ne göre öğrencilerin devlet tarafından taşınması gerektiğini savundu. Aydın, genelge doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taşıma ihalesi yapması için gerekli yazışmaları yaptıklarını, ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi. Öğrencilerin, toplu taşıma araçlarında mağdur olmaması için aileleri ile görüşüp servis kiralama yoluna gittiklerini belirten Başkan Aydın, şöyle dedi:

Kandilli ile Ereğli arasındaki toplu taşıma araçları 14-15-20 kişilik. Sivil halk da yararlandığı için çok kalabalık oluyor. Öğrencilerimiz mağdur oluyor. Biz, çözüm üreteceğimiz konusunda ailelere söz vermiştik. Belediye olarak ailelerimizi desteklemeye karar verdik ve servis oluşturduk. Önümüzdeki hafta başından itibaren öğrencilerimiz bu servislerle taşınacak. Servislerin ücretlerini belediye ve aileler olarak ortak karşılayacağız. Genelgeye uymadığı gerekçesiyle de ilgili makama dava açmayı düşünüyoruz.

Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ise yönetmeliğe göre Kandilli’de taşıma ihalesi yapılmasının mümkün olmadığını söyledi. Kandilli’de Çok Programlı Lise olduğunu ve belde ile ilçe arasında düzenli halk otobüslerinin bulunduğunu belirten Korkmaz, şöyle konuştu:
“Oradaki öğrencilerimiz, yasal olarak taşınma imkanı bulunmadığı için taşınmıyor. Birincisi belediyeden belediyeye taşınma yapılmıyor. İkincisi orada Çok Programlı Lise var. Üçüncüsü ise düzenli halk otobüsü var. Bu nedenlerle yönetmelik oradaki öğrencilerin taşınmasına izin vermiyor. Biz bunu Bakanlığa da yazdık zaten.”

Kaynak: DHA

 

 

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Öğrencilerin servis ücretini belediye ve aileleri ödeyecek

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş