Anasayfa / HABER / Öğrenciler ‘Engelli’ Olmayı Yaşayarak Öğrenecek
Özel Ders
Öğrenciler 'Engelli' Olmayı Yaşayarak Öğrenecek

Öğrenciler ‘Engelli’ Olmayı Yaşayarak Öğrenecek

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde üçüncü sınıf öğrencileri tüm engellilerin yaşadıkları sorunları 3. ders saatinde aynı anda yaşayarak öğrenecek.

Konya’da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü‘nde ilkokul 3. sınıf öğrencilerine aynı anda çeşitli etkinliklerle engelli bireylere karşı farkındalık kazandırılacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen proje kapsamında, kent merkezi ve tüm ilçelerdeki okul yöneticileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bilgilendirildi.

Gerekli hazırlıkların yapıldığı 3’ü merkez 31 ilçedeki okullarda, üçüncü sınıf öğrencileri tüm engellilerin yaşadıkları sorunları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nünde 3. ders saatinde aynı anda yaşayarak öğrenecek.

Okul idarecisi sınıfa tekerlekli sandalyeyle girip, öğrencilerden kendilerini engelli hissedebilmeleri için birtakım şeyleri yapmalarını isteyecek.

Gözleri kapatılarak bastonla hareket edecek öğrencilerin yerine oturması istenecek. Sessiz film izletilecek öğrenciler, verilen karışık metni okumaya çalışacak.

Kalem tuttukları elleri ceplerindeyken diğer elleriyle yazı yazan çocuklara, ne hissettikleri sorulacak ve yazıya dökmeleri istenecek. Görme, işitme, zihinsel ve bedensel engellilerin sıkıntılarını yaşayarak anlaması sağlanacak öğrencilere, tüm engelli gruplarını anlatan kısa film izletilerek farkındalık oluşturulacak.

Daha sonra öğrencilerden engellilerle ilgili düşündükleri ve yaşadıklarını yorumlamaları istenecek.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Öğrenciler 'Engelli' Olmayı Yaşayarak Öğrenecek

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş