Anasayfa / HABER / Öğrenciler 40 Günde Devamsızlık Haklarını Doldurdular
Özel Ders
Öğrenciler 40 Günde Devamsızlık Haklarını Doldurdular

Öğrenciler 40 Günde Devamsızlık Haklarını Doldurdular

​Yeni öğretim yılında okulların açık olduğu gün sayısı yalnızca 40. Ancak birçok öğrenci daha ilk dönem bile son bulmadan 30 günlük devamsızlık hakkını doldurdu.

MEB, okulları uyararak, bu öğrencilerin velilerinin bilgilendirilmesini istedi. En fazla devamsızlık Çankırı, İsparta ve Muş’ta.

2015-2016 eğitim öğretim yılı başlayalı henüz 54 gün oldu. Bunun 14 günü hafta sonu tatili olarak değerlendirildiğinde okulların açıldığı günden bu yana sadece 40 gün geçti. Oysa e-okulda devamsızlık verilerim inceleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı öğrencilerin 30 gün devamsızlık hakkını doldurmak üzere olduğunu, bazılarının ise bu süreyi şimdiden kullanıldığı belirledi. Bakanlık okulları uyararak devamsız öğrencilerin velilerinin bilgilendirilmesini istedi. MEB, yapan yönetmelik değişikliğini hatırlatarak, “Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazdı olarak velilerine bildirilir” dedi. Bakanlık, özürlü ve özürsüz toplam 45 günlük devamsızlık süresinin 30 güne indirildiğini hatırlattı.

‘VELİLERİ UYARIN’

Bakanlık, devamsızlık yapan öğrencinin durumunun posta, e-posta veya diğer iletişim araçlarıyla velisine bildirilmesi talimatını verdi. Yönetmelik çerçevesinde devamsızlığın 5’inci, 15’inci ve 25’inci günlerinde öğrencilere tebligat yapılması ve öğrencinin okula devamının sağlanması gerektiği vurgulandı.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Öğrenciler 40 Günde Devamsızlık Haklarını Doldurdular

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş