Anasayfa / HABER / ‘Mobil Okul Timleri’ Göreve Başladı
Özel Ders
‘Mobil-Okul-Timleri’-Göreve-Başladı

‘Mobil Okul Timleri’ Göreve Başladı

İstanbul’da eğitimin huzur ve güven içerisinde devam etmesini sağlamak amacıyla kurulan Mobil Okul Timleri, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı görevine başladı. Emniyet Müdürü Çalışkan,  “Okul çevreleri evimiz kadar güvenli olacak” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce geçen yıl kurulan Mobil Okul Timleri (MOT), şehirdeki tüm okullarda görev yapacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, okullarda güvenli eğitim ortamlarının sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin arttırılması kapsamında geçen yıl kurulan Mobil Okul Timleri’nin yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile yaptığı toplantıyla göreve başladığı bildirildi.

Açıklamada, kent genelindeki tüm okullarda ve çevrelerinde görev alan timlerinin geçen yıl 1 milyona yakın kişinin Genel Bilgi Taramasını (GBT) yaptığı, 5 bine yakın aranan şahsın yakalandığı, 80 bin civarında okul servis aracının kontrol edildiği ve eksiklikleri bulunan 1.200 araca idari işlem uygulanarak eksiklerinin tamamlanmasının sağlandığı belirtildi.

Timler okul çevrelerindeki 50 bin iş yerini denetledi, bu iş yerlerinden eksiklikleri bulunan ve faaliyet alanı dışında işletenlere idari ve adli işlem uygulandı, okul saatlerinde okul dışında bulunan öğrencilerin ailelerine bilgi verilerek çocuklarının tekrar okula dönmesini sağlandı.

İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, emniyet yerleşkesinde timlerle yaptığı toplantıda, Mobil Okul Timleri’nin kentte başarılı olması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tüm illerde uygulanmaya başlandığını söyledi.

MOT’un öğrencilere, ailelere ve yöneticilere güven sağladığını belirten Çalışkan, “Okul çevreleri evimiz kadar güvenli olacak. Geçtiğimiz yıl 160 personelden oluşan 40 ekibimiz vardı. Bu yıl ise 66 ekip olarak görevimize devam edeceğiz ve ilerleyen zamanda bu ekip sayımızı arttıracağız” diye konuştu.

Vatandaşlardan olumlu geri dönüş aldıklarını belirten Çalışkan, “Yeni eğitim ve öğretim yılınız başarılı olsun” dedi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

‘Mobil Okul Timleri’ Göreve Başladı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş