Anasayfa / HABER / MEB’den Yeniden Puan Hesaplama Açıklaması
Özel Ders
Din Dersinden Muaf Öğrencilerin Dikkatine

MEB’den Yeniden Puan Hesaplama Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olan öğrencilerin yerleştirmeye esas puanlarını (YEP) güncellediğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya ögre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf adayların yerleştirmeye esas puanları tekrardan hesaplanıp, güncelledi ve e-okul sistemine yüklendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan açıklama şu şekilde:

2014-2015 yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sürecinde ikini dönem gerçekleştirilen sınavda bir sorunun iptaline ilişkin 26 Haziran 2015 tarihli yargı kararı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olması gereken öğrencilerin talepleri, seçimlik ders notlarını sisteme girmekte sorun yaşayan öğretmenlerimizin istekleri ve notlara yönelik yasal süresi içinde yapılan itirazlar doğrultusunda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş kapsamındaki yerleştirmeye esas puanlar (YEP) güncellenerek e-okul sistemine yüklenmiştir. İlan edilen puanlar doğrultusunda bugün öğrencilerimiz için tercih ekranı açılmış ve süreç başlamıştır. Bu süreçte öğrencilerimizin ve velilerimizin daha sağlıklı değerlendirme yapabilmeleri için okullarda rehberlik ve danışma hizmeti sunacak, rehber öğretmenlerimizden oluşan bir komisyon hizmet verecektir. Ayrıca öğrencilerimize tercihlerinden yardımcı olmak üzere Bakanlık internet sayfasında tercih robotu programı yayına sokulmuş ve öğrencilere hizmete başlamıştır.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

MEB'den Yeniden Puan Hesaplama Açıklaması

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş