Anasayfa / HABER / MEB’den Türkçe’deki ‘Unutmak’ Sorusuyla İlgili Açıklama!
Özel Ders
mebden-turkcedeki-unutmak-sorusuyla-ilgili-aciklama

MEB’den Türkçe’deki ‘Unutmak’ Sorusuyla İlgili Açıklama!

TEOG sonrası, hatalı oldukları iddiasıyla dört dersten birer sorunun iptali için imza kampanyaları başlatılmıştı. Türkçe testindeki ‘unutmak’ ile ilgili soruyu değerlendiren MEB Komisyonu sorunun yanlış olmadığına karar verdi.

Geçtiğimiz 23-24 Kasım’da ortaokul 8’inci sınıflardaki 1 milyon 190 bin 826 öğrenciye uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarının ardından hatalı soru iddiaları gündeme gelmişti. İngilizce, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi ile matematikten birer sorunun hatalı olduğu veya konularının müfredatta bulunmadığı iddiasıyla iptalleri için imza kampanyası başlatılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı komisyonu ise Türkçe testi A kitapçığı birinci sorusu olan ‘Unutmak’ kelimesinin anlamıyla ilgili soruya gelen itirazları değerlendirdi. Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, komisyon sorunun yanlış olmadığına karar verdi. Açıklamada şöyle denildi:

“Test maddesi 8’inci sınıf kazanımlarına ve müfredatına uygun hazırlanmıştır. 8’inci sınıf öğrencilerinin yanıtlayabileceği düzeyde olup bilimsel geçerlilik madde yapısı, dil ve anlatım yönünden doğru bir sorudur.”

TEOG ile ilgili her şeyi Ozan Çorumlu’ya sormak için tıklayın

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

MEB'den Türkçe'deki 'Unutmak' Sorusuyla İlgili Açıklama!

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş