Anasayfa / HABER / MEB’den Öğrenci ve Öğretmenlere “Bilişim“ Daveti
Özel Ders
MEB'den Öğrenci ve Öğretmenlere “Bilişim“ Daveti

MEB’den Öğrenci ve Öğretmenlere “Bilişim“ Daveti

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) öğretmen ve öğrencilerin bilişim alanında ilerleyebilmeleri, proje hazırlayabilmeleri ve eğitim yöneticilerinin idari işlerini kolaylaştırabilmeleri için hazırlanan “MEB’de Öğren” isimli yeni içerik platformu hizmete girdi.

AA muhabirinin MEB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, öğretmen ve öğrenciler, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen uzaktan eğitim platformu, “http://mebdeogren.meb.gov.tr” internet sitesi ile mekan ve zamandan bağımsız olarak, eğitim içeriklerinden faydalanabilecek.

“MEB’de Öğren” isimli eğitim platformunda, idareci, öğretmen ve öğrencilerin bilişim alanında kendilerini geliştirebilmeleri, bilişim teknolojilerini kullanarak proje hazırlamaları, bilişim içerikli uygulamaları yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri ve eğitim yöneticilerinin idari işlerini kolaylaştırabilmeleri için videolu içerikler bulunuyor.

Bilişim teknolojilerinin çok hızlı geliştiği bir dönemde, platform ile farklı, zengin ve eğitici içeriklerin, bilişim kültürünün eğitimde yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

İdareci, öğretmen ve öğrenciler, ister evden, ister okuldan isterse de mobil cihazlardan, mekan ve zamandan bağımsız olarak bu eğitim platformuna ulaşabilecek.

– A’dan Z’ye bilişim eğitimi

Platformda, web tasarım, ses düzenleme, e-konferans, animasyon, grafik tasarımların yapıldığı Adobe ile ilgili videolu eğitimler yer alıyor.

Office programları ile ilgili temel, orta ve ileri düzey eğitimlerin de yer aldığı platform, grafik ve 3D yazılım, bilgi ve sistem güvenliği, web ve masaüstü yazılım dilleri, Fatih Projesi alt yapısı, etkileşimli tahtalar ve tabletler ile ilgili eğitimleri de içeriyor.

Platformda, idarecilere yönelik MEBBİS, e-Okul, taşımalı eğitim, okul sütü, okul siteleri, doküman yönetim sistemi, e-posta sistemi ile ilgili görsel eğitimler de dikkati çekiyor.

Platformun en ilgi çekici eğitim içeriğini ise yazılım dilleri oluşturuyor. Öğrenciler, platformda yer alan yazılım dillerini nasıl kullanacaklarını videolu anlatımlarla öğrenebilecek. Ayrıca, bilgi güvenliğiyle ilgili videolarda da hem bakanlık kullanıcıları hem de genel kullanıcılara hitap eden detaylı bilgiler yer alıyor.

Sistemdeki eğitim videolarına, bu içeriklere ilişkin bilgi edinmek isteyen vatandaşlar da ulaşabilecek.

AA

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

MEB'den Öğrenci ve Öğretmenlere “Bilişim“ Daveti

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş