Anasayfa / HABER / MEB, Kodlama Dersi İçin Çalışma Yapıyor
Özel Ders
MEB, Kodlama Dersi İçin Çalışma Yapıyor

MEB, Kodlama Dersi İçin Çalışma Yapıyor

MEB, kodlama dersini müfredata koymak için ciddi bir çalışma yapıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milli Eğitim bakanlığına önerdiği her kademede “Kodlama Dersi” ile ilgili dün katıldığı televizyon programında olumlu gelişmelerin olduğunu belirti. Ne zaman müfredata gireceği merak konusu oldu.

İnternet ve teknolojinin gelişmesiyle beraber, gelişmiş ülkeler geleceğe yönelik yeni stratejiler geliştirmeye adım attılar. Bunlardan en önemlisi ise teknoloji ile paralel gelişmekte olan yazılım sektörü oldu. Yazılım hemen hemen hayatımızın her alanında gerekli duruma geldi. Bunun farkında olan ülkeler ise eğitim sistemlerinde temel baz alarak “Her kademe Kodlama Dersi” eklediler.

Ülkemizde ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milli Eğitim Bakanlığı’na önerdiği her kademede “Kodlama Dersi” olsun projesiyle ciddi adımlar atıldı.

Bakan Işık dün katıldığı televizyon programında olumlu gelişmelerin olduğunu belirtip, Milli Eğitim Bakanlığı’nda bu konuda ciddi çalışmalar yaptığını belirti. Kodlama dersinin ne zaman müfredata gireceği ise halen merak konusu. Bu konuda Milli Eğitim Bakanı Sn. Nabi Avcı ile görüştüğünü belirten Bakan Işık, Kodlama Dersi ile ilgili bakanlıkların ortak bir çalışma yürüterek, dersin müfredata konacağını belirtti.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

MEB, Kodlama Dersi İçin Çalışma Yapıyor

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş