Anasayfa / HABER / Mardinli Öğretmen ‘Fark’ Yarattı
Özel Ders
Mardinli Öğretmen ‘Fark’ Yarattı

Mardinli Öğretmen ‘Fark’ Yarattı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 15 yıldır görev yapan, yazdığı 3 modül ders materyali bütün meslek okullarında okutulan, 5 yurt dışı projesi kabul edilen öğretmen Ömer Faruk Kılıç, başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle ‘mesleğinde fark yaratan kişi’ seçildi.

Elazığ Fırat Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dicle Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora yapan Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) her yıl Ankara’da düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerinde Mardin’i temsil edecek.

Kızıltepe Mimar Sinan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde görevli Kılıç’ın yazdığı 3 modül, şu anda ders materyali olarak bütün mesleki okullarda okutuluyor. 5 yurt dışı projesi kabul edilen, proje tabanlı yarışmalarda 2 il birinciliği ve 1 bölge ikinciliği bulunan Kılıç, mesleki eğitim güçlendirme projesinde 5 yıl süreliğine ilim değişim önderliği de yaptı. Kılıç, başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce oluşturulan ve aralarında akademisyenlerin de bulunduğu komisyon tarafından “mesleğinde fark yaratan kişi” seçilen öğretmenden biri oldu.

mardinli-ogretmen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda vereceği resepsiyona da katılacak Kılıç, her bir öğretmenin derya olduğunu söyledi.

Öğretmenliğe çok erken yaşta başladığını, ilk ataması yapıldığı yıl en genç öğretmen seçildiğini anlatan Kılıç, eğitim hayatı boyunca 55 proje başvurusundan 5’inin hayata geçtiğini, projeler kapsamında Almanya, İspanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve Portekiz’de eğitim amaçlı bulunduğunu belirtti.

Kılıç, farklı alanlardaki projelerle 2 kez il birincisi olduğunu belirterek “Yurt dışından çeşitli akademisyenlerden eğitim alarak mesleğimle ilgili elektrik elektronik alanda şu anda hala meslek okullarında okutulan 3 modül yazdım. Bu modülleri öğrencilerimize materyal olarak kullanıyoruz” dedi.

Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi her ilden bir temsil seçildiğini belirten Kılıç, bu yıl da görevin kendisine nasip olduğunu anlattı.

Böyle bir derece ile ödüllendirildiği için heyecanlı olduğunu dile getiren Kılıç, her öğretmenin hayal ettiği bir duyguyu yaşadığını söyledi.

AA

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Mardinli Öğretmen ‘Fark’ Yarattı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş