Anasayfa / HABER / AÖF Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? (12-13 Aralık)
Özel Ders
AÖF Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

AÖF Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? (12-13 Aralık)

12-13 Aralık’ta yapılan AÖF sınavı soruları ve cevapları yayınlandı. Şimdi sıra sonuçlarda, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? 12-13 Aralık’ta yapılan AÖF sınavı soruları ve cevapları yayınlandı. Sınava giren öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Ülkemizde açık öğretimden lisans okuma programlarına katılmaya hak veren üç üniversite var. Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi olmak üzere üç tane. Geçtiğimiz hafta sonu 12-13 Aralık tarihlerinde bu sınavlar yapıldı. Sınav sonuçları sınavın yapıldığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde AÖF sistemi üzerinden yayınlanmaktadır.

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları sınavın yapıldığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde AÖF sistemi üzerinden yayınlanıyor. AÖF sınav sonuçlarını görüntülemek isteyen öğrenciler sisteme kimlik numarası ve şifre yazarak giriş yapabiliyorlar.

 AÖF DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

Anadolu Üniversitesi merkezî açıköğretim ve uzaktan öğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen program ve bölümlerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan “Bağıl Değerlendirme Sistemi” kaldırılarak yerine “Öğrenci Değerlendirme Sistemi” getirilmiştir.

Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 35,00 ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir.

GÜZ DÖNEMİ FİNAL SINAVI DEĞİŞİKLİĞİ

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki önlisans ve lisans programlarına kayıtlı aktif öğrenciler 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde seçmiş oldukları sınav merkezlerinde güz dönemi dönem sonu sınavına katılacaklardır.

Güz dönemi dönem sonu sınavı için 13 Aralık Pazar günü saat 23.30’a kadar sınav merkezi değişikliği yapan öğrenciler, dönem sonu sınavlarına yeni sınav merkezlerinde girebilirler.

Öğrenciler, sınav merkezi değişiklik işlemlerini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Öğrenci Girişi” bölümüne T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından, AÖF bürolarından ya da Açıköğretim Etkileşim Merkezinin 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 telefon numaralarını arayarak yapabilirler.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

AÖF Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? (12-13 Aralık)

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş