Anasayfa / HABER / 2017 Yüzdelik Dilimler ve YEP Açıklandı. Toplam Full Çeken Sayısı 176!
Özel Ders
2017-Yüzdelik-Dilimler-ve-YEP-Açıklandı

2017 Yüzdelik Dilimler ve YEP Açıklandı. Toplam Full Çeken Sayısı 176!

YEP MEB’in web sayfasında açıklandı. 1 milyon 192 bin 858 öğrencinin puanı hesaplandı. Sonuçlara göre 176 öğrenci 500 tam puan aldı.

2016-2017 eğitim öğretim yılı 8’inci sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) verdiği bilgilere göre, toplam 1 milyon 192 bin 858 öğrencinin YEP’i hesaplanmış ve sonuçlara göre 176 öğrenci 500 puan aldı. Öğrenciler, tercih ve yerleştirme işlemleri için illerde oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabilecekler. Okullarda öğrenci ve velilere tercih ve yerleştirme işlemlerinde rehberlik yapmak maksadıyla 81 ilde toplam 26 bin 846 öğretmen görevlendirildi.

TERCİH SÜRESİ 14-24 TEMMUZ

Öğrenciler 14-24 Temmuz tarihlerinde 25 okula kadar tercih yaparak ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacaklar. Tercih işlemi okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. Öğrencilerin tercih değişikliklerini okul müdürlüklerinde onaylatma işleminden önce yapmaları gerekiyor. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanla öğrenci alan okulların önceden belirlenmiş kontenjanlarına, ortaöğretime yerleştirmeye esas puan ve puan üstünlüğüne dayalı olarak öğrencilerin tercihleri doğrultusunda merkezi yerleştirme gerçekleştiriliyor.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI 11 AĞUSTOS’TA

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanların eşit olması halinde, AOSP, eşitliğin devam etmesi hâlinde sırasıyla 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki YBP üstünlüğü, eşitliğin devam etmesi hâlinde tercih önceliği, yine eşitliğin devam etmesi hâlinde okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı, bunların da eşit olması hâlinde ise öğrencinin doğum tarihine göre yaşça küçük olanların önceliği dikkate alınıyor. 11 Ağustos tarihinde de yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak. 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde ise yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

57 Yorum

 1. Hocam ben 10. Sınıfa nakil yaptırdımda e okulda nakil bilgime baktığımda nakil sırası 1. Diyor ne anlama geliyor kontenjanıda 4 bide

 2. Hocam sizden Allah razı olsun. Ben bu kadar bilgiyi MEB den alamıyorum. Ama size ne zaman yazdıysam mutlaka cevap aldım hem de alasını. Akşam oturdum TEOG nakilleri ile iglili videonuzu izledim zaten kafam iyice netleşti. Yani daha şansımızın olması, nakillerde de belki istediğimiz okula geçebilme ümidi olmasa iyice çökmüştük.
  Hocam nakillerde de yüzdelik dilime bakılır mı? Yoksa puan sırasına göre gelen girer mi?

 3. Hocam sizden Allah razı olsun. Ben bu kadar bilgiyi MEB den alamıyorum. Ama size ne zaman yazdıysam mutlaka cevap aldım hem de alasını. Akşam oturdum TEOG nakilleri ile iglili videonuzu izledim zaten kafam iyice netleşti. Yani daha şansımızın olması, nakillerde de belki istediğimiz okula geçebilme ümidi olmasa iyice çökmüştük.
  Hocam nakillerde de yüzdelik dilime bakılır mı? Yoksa puan sırasına göre gelen girer mi?

  • Yüzdelik dilim ile puan sırası aynı şeyler zaten. Sizin kafanızı karıştıran geçen seneki puanla bu senekini karşılaştırmak. Geçen sene farklı sınavdı, bu sene farklı. Geçen sene sınav zordu, bu sene kolay. Geçen senenin 460’ının bu senenin 480’ine denk düşmesi çok normal. Yüzdelik dilim bir oran belirttiği için bu yanılgıdan kurtarır bizleri ve bu yüzden yüzdelik dilimlere bakılarak tercihlerin yapılması en sağlıklısıdır.

 4. ERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURULARI

  2017 TEOG ilk yerleştirme sonuçları 11 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak.Aynı gün okulların boş kontenjanları ilan edilecek.Ardından yerleştirmeye esas nakıl başvurusu alınmaya başlanacak.

  İlk yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra yerleştirmeye esas üç farklı nakil tercih başvurusu alınacak.Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir örgün ortaokul ile imam hatip ortaokulu müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir.Yani nakil başvurusu kontenjanı dolu olan liseler için bile yapılabilecek.Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda en fazla 3 okul tercihi yapılabilecek.

  TEOG yerleştirme işlemlerinden sonra liselerde,bir okuldan bir başka okula Geçiş-Nakil için iki şart var:

  1) TEOG puanınız okulun taban puanından yüksek olmalı.

  2) Başvuru yapacağınız okulda boş kontenjan olmalı.

Tartışmaya Katılın

2017 Yüzdelik Dilimler ve YEP Açıklandı. Toplam Full Çeken Sayısı 176!

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş