Anasayfa / HABER / 2016 Ağustos Öğretmen Atamaları Yapılacak Mı?
Özel Ders
2016-Ağustos-Öğretmen-Atamaları-Yapılacak-Mı

2016 Ağustos Öğretmen Atamaları Yapılacak Mı?

CHP’li Ceyhun İrgil, Bakan Avcı’ya öğretmen atamalarını sordu: 2016 Ağustos’ta öğretmen atamaları yapılacak mı?

Şubat ayında 30 bin öğretmen atayan Milli Eğitim Bakanlığı’na, Ağustos ayı atamaları için atama izni verilmedi. MEB’e Ağustos ayı için atama izni çıkmadı fakat Bakan Avcı, MEBBİS Norm Modülü verilerine göre 21 Nisan 2016 tarihi itibarıyla, resmi eğitim kurumlarındaki net öğretmen ihtiyacı sayısının 66 bin 574 olduğunu açıkladı. Atama bekleyen öğretmen adaylarının endişeli bekleyişi sürüyor.  CHP’li Ceyhun İrgil, “Ağustos’ta atama olup olmayacağını Bakan Avcı’ya sordu.

Yaklaşık 400 bin öğretmen adayı atama bekliyor ve kamuoyunda günlerdir ağustosta öğretmen ataması var mı, yok mu diye tartışılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan henüz bir açıklama gelmedi. KPSS sınavına girecek olan öğretmen adaylarının bu endişeli bekleyişi sürerken TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya “Ağustos’ta öğretmen ataması olacak mı, adayların endişelerini gideren açıklamayı ne zaman yapacaksınız” sorusunu yöneltti.

CHP Milletvekili günlerdir yüzlerce öğretmen adayından ağustosta yapılması beklenen atamalara ilişkin mesaj aldığını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılmamış olmasının öğretmen adaylarını endişelendirdiğini belirten Dr. İrgil, “Konuyu TBMM’ye taşıdık, Milli Eğitim Bakanı’na sorduk. Önümüzdeki günlerde bir açıklamaya yapılacağını düşünüyorum” dedi.

İŞSİZ ÖĞRETMEN SAYISI ARTABİLİR

Öte yandan öğretmen adaylarının endişelerine yönelik olarak da bir açıklama yapan Dr. İrgil, “Şubat ayında atama yapılmayacağı söylenirken 30 bin yeni öğretmen göreve başladı, ağustosta da atama yapılacaktır” diyerek şöyle devam etti:

“Her yıl en az 50 bin öğretmen ihtiyacımız var. Ama asıl sorun öğretmen ihtiyacından ziyade, eğitim fakültelerindeki kontenjan fazlalığı. İşsiz öğretmenler yetiştirileceğine ihtiyaç dahilinde öğretmen mezun edilmeli. Yoksa atama bekleyen öğretmenlerin sayısı her yıl biraz daha artacak. Dolayısıyla eğitimin her alanında olduğu gibi öğretmen yetiştirme yöntemlerinde de yeni baştan planlama ve düzenlemeler gerekli.”

Sözcü

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

17Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş4 Beğen!2 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

2016 Ağustos Öğretmen Atamaları Yapılacak Mı?

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş