Anasayfa / HABER / 2015-2016 e-okul 9. Sınıf Boş Kontenjan Sorgulama
Özel Ders
2015-2016 e-okul 9. Sınıf Boş Kontenjan Sorgulama

2015-2016 e-okul 9. Sınıf Boş Kontenjan Sorgulama

14 Eylül’den beri beklenen 9. sınıf boş kontenjanları MEB tarafından açıklandı.

TEOG nakil ve yerleştirmelerinin sona ermesiyle, bu sene 9. sınıfa geçmiş olan bir çok öğrencinin uzun zamandır merakla beklediği ve hiçbir açıklama yapılmamasına rağmen açıklanması geciken 9. sınıf boş kontenjanlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

e-okul 9. Sınıf Boş Kontenjan Sorgulama İçin Tıklayın

Açıklama-1: Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 38 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ile ikinci fıkrasının iptali ve yürütmesinin durdurulmasına yönelik Danıştay Sekizinci Dairesi nezdinde E:214/9354 ve E:2014/10638 nolu açılan davalarda, 38 inci maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin yürütmesinin durdurulması yönünde karar verilmiştir. Bu nedenle tüm program türlerinde ve sınıf seviyelerinde boş kontenjan ve taban puana göre nakil işlemleri yapılmaya devam edilecektir.

2015 Lise Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır
Lise nakil işlemleri hakkında tüm detaylar için tıklayın.
Sitemizdeki tüm içeriklerden mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: 4.5 ( 1 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

75 Yorum

 1. Bu Sistemin şuan ki 9.sınıflara yapılması lazım bize yapılan haksızlık kaç saatlik yola gidiyoruz şimdiki 8 ler sınavsız yakınındaki okula yerleşecek biz 1 puan düşük olan okula bile yerleşemiyoruz !!!!!!!!!!

 2. Merhabalar!
  İstediğim lisenin boş kontenjanı ”0” görünüyor.Taban puanı benden çok az bir fark yüksek.Bu lise için nakil başvurusunda bulundum.Bu liseye gidebilme şansım var mı?

 3. tesekurler hocam

 4. merhaba hocam taban puanı 215 olan bır lısye nakıllerde 362 ıle gırebılrımıyım

  • Merhaba Melike.

   Senin puanın 362, okulun taban puanı 215 ? Doğru anladıysam, eğer boş kontenjan da varsa girme olasılığın var tabi. Fakat nakiller konusunda herhangi bir yorum ya da tahmin yapmak imkansız ne yazık ki.

 5. arkadaşlar eğer şikayetiniz varsa mebi yani 147 arayıp şikayette bulunabilirsiniz. çok kişi olabilirsek belki işe yarar.

 6. hocam nakiller 30 eylülden önce açıklanabilir mi bide istediğim lisenin bir anlık puanları düşmüştü sonra hacam tekrar yükseldi. Düşürdü puanlamı senin kabul edicek yoksa eski puanlamı yani; 428 puan olan lise 390 puana düştü sonra tekrar 428 puan oldu 390 puana göremi seni onaylıcaklar yoksa 428 puanlamı?

  • Merhaba Başak.

   Öncelikle sorunu bir kez sorman yeterlidir. Birden fazla aynı soruyu sorman, alacağın cevabın süresini azaltmayacağı gibi, bilakis arttıracaktır.

   Lise nakilleri her ayın son iş gününde açıklanıyor. Yönetmelik bunu diyor. Bunun haricinde bir şey olur mu, olmaz mı bilinmez. Bu puanların şu an sürekli oynuyor olması konusunda da bir bilgim bulunmamakta ne yazık ki. MEB’in de bu konuyla ilgili bir açıklaması yok. Bu konuda bir gelişme ya da duyuru olursa mutlaka bilgilendiririm siteden sizleri.

 7. hocam yorumlarda sorduğum gibi istediğim okulun puanı 428 ama bir anda dün ve ondan önceki gün 390 puana düştü sonra tekrar 428 puan oldu 39 kontenjanı vardı şimdi 0. Sorum şu ki 390 puana göre mi onaylıcaklar yoksa 428 puana göremi bide hocam illa 30 eylül açıklanacak deniliyor, erken tarihte açıklanabilir mi?

 8. Hocam puanım o liseden düşükse yine de başvuru yapabilir miyim?

 9. Merhaba hocam,

  bu linkten her okulu bulabiliyorum ama Galatasaray lisesini bulamıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim

 10. taban puanların her ay değişmemesi lazım en düşük puanlı öğrenci o okulda kaldığı sürece taban puan onun puanı olmaz mı?

 11. hocam diyelim ki bir okulun şu an ki taban puanı 275 bu okula nakille 320 puanlı öğrenci geldi okulun taban puanı 320 olarak değişecek mi yoksa 275 olarak kalacak mı teşekkür ederim.

Tartışmaya Katılın

2015-2016 e-okul 9. Sınıf Boş Kontenjan Sorgulama

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş