Anasayfa / HABER / 18 Bin Şehit ve Gazi Çocuğuna Eğitim Yardımı
Özel Ders
18-Bin-Şehit-ve-Gazi-Çocuğuna-Eğitim-Yardımı

18 Bin Şehit ve Gazi Çocuğuna Eğitim Yardımı

Aile Bakanlığı, 18 bin 925 şehit ve gazi çocuğuna eğitim yardımı kapsamında, ilk yardımların hesaba bugün yatırıldığını belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 18 bin 925 şehit ve gazi çocuğu öğrenciye eğitim yardımı verileceğini açıkladı.

İLK YARDIMLAR HESABA YATIRILDI

Bakanlık, ilk yardımların hesaba bugün yatırıldığını belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Şehit çocukları ile harp ve vazife malullerinin kendilerine ve çocuklarına eğitim ve öğretim yardımı ödenmesine ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu’muz tarafından 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun ek 79 uncu maddesi kapsamına giren şehit, harp ve vazife malulü çocukları ile harp ve vazife malullerinin kendilerine her yıl öğrenim seviyeleri esas alınarak ödenen Eğitim ve Öğretim Yardımı 2018-2019 eğitim öğretim döneminde kişi başına yıllık;

  • İlköğretim öğrencileri için (1-8. Sınıflar) 1.769,10 TL
  • Lise öğrencileri için 2 bin 653,65 TL
  • Yüksekokul öğrencileri için 3.538,20 TL’dir.

44 MİLYON 77 BİN TL

Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 18.295 öğrenciye toplam 44 milyon 77 bin TL eğitim ve öğretim yardımı ödüyoruz.

Hak sahiplerinin talep etmelerine gerek kalmaksızın öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilmiştir. Eğitim ve öğretim yardımı söz konusu öğrencilerimizin hesaplarına yatırılmıştır.

MÜRACAAT YAPANLAR ÖDEME ALABİLECEK

Kurumuzca öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin eğitim ve öğretim yardımları ise eğitim-öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödenecektir.

Ayrıca, https://uyg.sgk.gov.tr/Egitim adresinden T.C. Kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecektir.”

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

18 Bin Şehit ve Gazi Çocuğuna Eğitim Yardımı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş