Özel Ders
Youtube İçin DNS Ayarlarını Değiştirme

Youtube İçin DNS Ayarlarını Değiştirme [Resimli Anlatım]

Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki konu anlatım videoları www.youtube.com/ozancorumlu kanalına yüklenmekte ve siteden de izlemek isteseniz Youtube’a erişimimiz olması gerekiyor.

Ve bugün Youtube‘un erişime kapatılmasından sonra bu konu ile ilgili çok fazla soru geldi. Ben de sizlere bu konuda da yardımcı olmak için bu rehberi hazırladım. Bu arada DNS ayarlarınızı aşağıdaki gibi değiştirince artık şu an Youtube gibi yasaklı olan Twitter‘a da rahatlıkla girebileceksiniz elbette 😉

Uyarı: Aşağıdaki resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayın.
  • Öncelikle bilgisayarımızın sol altında bulunan Başlat bölümüne tıklıyoruz.
  • Daha sonra Denetim Masasına tıklıyoruz.
  • Karşımıza aşağıdaki resimdeki alan geliyor. Bu bölümde aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içine aldığım Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle seçeneğine tıklıyoruz.

DNS Ayarı 1

 

 

 

  • Karşımıza aşağıdaki resimdeki alan geliyor. Bu bölümde de yine aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içine aldığım Yerel Ağ Bağlantısı seçeneğine tıklıyoruz.

DNS Ayarı 2

 

 

 

 

 

  • Karşımıza aşağıdaki resimdeki alan geliyor. Bu bölümde de yine aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içine aldığım Özellikler seçeneğine tıklıyoruz.

DNS Ayarı 3

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Karşımıza aşağıdaki resimdeki alan geliyor. Bu bölümde de yine aşağıdaki resimde mavi ile gösterdiğim Internet Protokolü sürüm 4(TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklıyoruz.

DNS Ayarı 4

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Karşımıza aşağıdaki bölüm çıkıyor. Kırmızı çerçevenin içerisini resimdeki gibi aynen yazıyoruz ve Tamam a tıklıyoruz.

DNS Ayarı 5

 

 

 

 

 

 

 

 

Artık sitemizde ya da Youtube kanalımız olan www.youtube.com/ozancorumlu da konu anlatım videolarını ve soru çözümlerini doyasıya izleyebilirsiniz !

Yukardaki işlemlerle ilgili aklınıza takılan ya da yapamadığınız bir şey olursa, konunun altında yer alan Tartışmaya Katılın bölümüne yorum ya da sorularınızı yazabilirsiniz.

Tüm TEOG Konu Anlatım Videoları için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

13-Yaşına-Gelmeden-Önce-Oğlunuza-Öğretmeniz-Gereken-13-Şey

13 Yaşına Gelmeden Önce Oğlunuza Öğretmeniz Gereken 13 Şey

43Paylaşım Facebook’ta Paylaş31 Twitter’da Paylaş2 Beğen!6 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest3 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Youtube İçin DNS Ayarlarını Değiştirme [Resimli Anlatım]

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş