Özel Ders

Neden Yurtdışında Üniversite?

Global bir dünyada yaşamanın insanları birbirine yaklaştırdığı ve uluslararası eğitimin “Dünya İnsanı” olmakla eş değer sayıldığı yadsınamaz bir gerçektir.

Yurtdışında üniversite son yılların en popüler, en çok tercih edilir eğitim seçenekleri arasında. Avrupa’da üniversite eğitimi, öğrencilere eşsiz bir yaşam tecrübesi, geniş bir bakış açısı ve vizyon kazandırmakta. Üstelik Avrupa Birliği diplomasına sahip olmak Dünya’nın hemen her ülkesinde iş imkanı anlamına geliyor. Bu nedenle on binlerce öğrenci yükseköğrenim için Avrupa ülkelerini tercih etmekte; prestij sahibi üniversitelerde Türkiye maliyetleriyle eğitim görerek daha avantajlı bir kariyer planlaması yapabiliyor.

Yurtdışında Üniversite Seçenekleri Nelerdir?

Avrupa üniversitelerindeki on binlerce Türk öğrenci; güvenilir, rahat ve uluslararası eğitim anlayışıyla öğrenim görmekteler.

Yurtdışında üniversite; akademik saygınlık, Avrupa ülkelerinde iş olanağı ve özellikle yabancı dil öğrenmek isteyen öğrencilerin kaynaktan beslenmeleri için ideal bir seçenek. İngiltere, Almanya, Avusturya, Macaristan ve Polonya hem eğitim anlayışıyla hem de İngilizce eğitim imkanıyla büyük fırsatlar sunuyor. Sınavsız lisans ve yüksek lisans olanakları ile Türk öğrencilerine diledikleri bölümde yurtdışında eğitim fırsatı sunuluyor.

Almanya, Avusturya, Polonya, İspanya, Macaristan, Ukrayna gibi uluslararası prestij ve başarıya sahip ülkelerin kiminde tamamen ücretsiz, kiminde de Türkiye’den daha uygun fiyatlarla ile üniversite eğitimi almak mümkün.

Avrupa ülkelerinde eğitim süreleri değişiklik gösterebilmekte; iki, üç ve dört yıllık eğitim seçenekleri var. Hatta Avusturya gibi kimi ülkelerde lisan ve yüksek lisans eğitimi birleşik olabilmekte, beşinci yılın sonunda yüksek lisans diplomasıyla mezun olabilmektesiniz.

Avrupa’nın saygın üniversiteleri, dilediğiniz bölümde ve YÖK denkliğiyle eğitim fırsatı sunuyor.

Neden Yurtdışında Üniversite Eğitimi?

Türkiye, hatta dünya çapındaki işverenlerin çok büyük bölümü yurtdışında eğitim almış, uluslararası deneyimi olan kişileri tercih etmektedir. Avrupa ülkelerinden alacağınız diploma rakipleriniz karşısında sizi avantajlı duruma getirecektir.

Avrupa’daki üniversitelerin en güçlü yönleri; yenilik, inovasyon, araştırma ve desteğe önem vererek, sizi gerçek potansiyelinize ulaştırmasıdır. Avrupa, güçlü bilimsel merkezleri, uluslararası ticaret imkanları ve mühendislik, tıp ve sosyal bilimler alanındaki üstünlüğüyle başarılı bir kariye ulaşmanızı sağlayacak tüm olanaklara sahip.

Avrupa’da üniversite eğitimi, sadece ders çalışmak ve kütüphanede araştırma yapmak değil aynı zamanda, hayatınız boyunca unutamayacağınız yerleri keşfetmek, harika yerler görmek mümkün. Münih’te üniversite eğitimi alan birisi kolayca Zürih, Viyana, Prag, Paris, Milano ve Venedik’e geçmesi mümkün. Avrupa’nın en güzel kayak merkezleri ya da Akdeniz’in sıcacık sahilleri bir saatlik mesafede. Üstelik vize sorunu olmadan.

Avrupa’da üniversite eğitiminin bir diğer avantajı da çok fazla seçeneğinizin olması. Dünyanın en iyi beş yüz üniversitesinden birinde, binlerce lisans, yüksek lisans, doktora programında eğitim alabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Sadece İstanbul’da yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren yüzlerce şirket bulunmakta. Fakat, yurtdışında üniversite, yüksek lisans, dil okulları, sertifa programları, Work and Travel, yurtdışında staj gibi çok fazla alt dalı bulunan yurtudışı eğitim konusunda tüm firmaların her alanda profesyonel hizmet verdiğini düşünmek gerçekçi değil. Bu yüzden danışmanlık hizmet alacak olduğunuz firma seçiminde size de iş düşmektedir.

ELT Yurtdışı Eğitim‘den Mesut DEMİRCİ, öğrenci ve ailelerin yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti alırken, danışmanlık firmasının kuruluş yılını, akreditasyonlarını, ofislerini, yurtdışına gönderdikleri öğrencilerin referanslarını ve anlaşmalı oldukları eğitim kurumlarını iyice gözden geçirilmesi gerektiğini belirtiyor. ELT Yurtdışı Eğitim’in 2.000 yılında kurulduğunu, Türkiye genelinde beş ofis ile hizmet verdiğini ve bugüne değil binlerce öğrenciyi üniversite ve yüksek lisans programlarına yerleştirdiklerini belirten DEMİRCİ, verdikleri hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile takdir gördüklerini ve sektörün önce firması olduklarını belirtiyor.

Değerlendirme

Bu yazı işinize yaradı mı?
User Rating: 4.89 ( 4 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

İngilizce-öğrenme-yolları

İngilizce Öğrenme ve Konuşma Yolları Nelerdir Biliyor musunuz?

2Paylaşım Facebook’ta Paylaş0 Twitter’da Paylaş0 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest0 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Neden Yurtdışında Üniversite?

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş