Özel Ders
Lise-Arkadaşlarınızın-Daima-En-İyi-Arkadaşlarınız-Olmasının-12-Nedeni

Lise Arkadaşlarınızın Daima En İyi Arkadaşlarınız Olmasının 12 Nedeni

 1. İlk (ve en önemlisi), tüm zorlu yıllardan sonra bile hala sizinle arkadaştırlar. Üniversite ve çalışma arkadaşlarınız, sizin o diş telli, sıska ve alıngan hallerinizi bilmiyor neticede. 16 yaşına kadar kaş bakımının öneminin farkında olmadığınızı da bilmiyorlar (ve hiç bilmeyecekler çünkü Facebook kanıtlarında hiç etiketlemediniz). Ve kesinlikle bir zamanlar Ugg giydiğinizi de bilmiyorlar. Hiç de ironik olmayan bir şekilde. Her zaman. Onu sevdiğinizi.
 2. Lise arkadaşlarınız sizin hakkınızdaki her şeyi bilir (ve buna rağmen sizi hala severler).  Sizi kendinizden daha iyi tanıyor olmaları bile şaşırtıcı olmazdı. Yüz ifadelerinizi zahmetsizce okuyabilirler ve yemin ederim ki aynı yerde olmasanız dahi bazen aklınızı bile okuma yeteneğine sahiptirler. Sizin hakkınızda bildiği şeylerin miktarı, onlar hakkında kesin olarak sahip olduğunuz aynı miktardaki bilgiyle ilişkilidir.
 3. Siz de onların yaşadığı tüm utanç verici durumları bilirsiniz. Lise 1. sınıftan üniversitenin sonuncu yılına kadar, siz ve lise arkadaşlarınız en utanç verici hikaye ve olayları hiçbir şeyi atlamadan tekrar anmaktan hiç utanç duymazsınız.
 4. Bununla birlikte, lise arkadaşlarınızdan en az bir kişinin bilgisayarında, herkesin utanç verici fotoğraflarının olduğu bir klasörü vardır. Bu klasörün daima düğününüzde slayt gösterisi olarak karşınıza çıkacağı tehdidi söz konusudur. Elbette tüm lise arkadaşlarınızın katılacağı yer. Ve muhtemelen sarhoş olarak.
 5. Ailesi ailenizdir ve tam tersi. Onların ebeveynlerine sarılırsınız, kardeşleriyle şakalaşırsınız ve evcil hayvanlarını sarıp sarmalarsınız. Aile toplantılarına ve barbekülerine gittiniz, ve muhtemelen teyzesinin kuzeninin yengesi ile tanıştınız. İki kez.
 6. Buluşmalarınız bir Etkinliktir. Büyük E ile. Anılar ve hikayelerle ilgili birbirinize haykırarak ve yüzünüz acıyana kadar gülerek vakit geçirirsiniz. Yabancılar (özellikle de “çete ile tanışmak” istediğine karar veren lise arkadaşlarından biri ve fiziksel ya da mental olarak gereken şekilde hazır olmayan) devam edemez. Siz kendi dilinizle konuşursunuz.
 7. Üniversite ve iş arkadaşlarınızla da garip olmak için yeterince rahat hissedebilirsiniz, fakat bu gariplik seviyesi lise arkadaşlarınızla karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir. Gerçekten tuhafsınızdır.
 8. Hepiniz neredeyse on yıl kadar önce birbirinizden çeşitli eşyalar almışsınızdır ve hiçbiriniz geri vermek için bir çaba göstermezsiniz. Sizde arkadaşınızın lise 1. sınıftaki spor şortu ve onda Ağustos 2013’ün sonunda size geri vereceğini söylediği en sevdiğiniz kitabınız vardır.
 9. Sizi dengede tutarlar. Aşırı davranışlarda bulunduğunuzda ya da saçma ve mantıksız davrandığınızda bunu size söylemekten çekinmez. Bu tartışma ya da kavga gibi görünebilir, ancak sonunda, bilirsiniz ki onlar daima (sinir bozucu da olsa) haklıdır.
 10. Lise arkadaşlarınız onları her gördüğünüzde inanılmaz derecede rahatlatıcı bir nostalji hissi uyandırır. Sizden ne kadar uzakta yaşadıklarının ya da ne kadar nadir konuştuğunuzun bir önemi olmaksızın, onlarla geçmişe dönmek çok sorunsuz ve kolaydır.
 11. Çok uzun zaman oldu ve kendinizi bu insanlara adadınız, ve sorduklarında gözünüzü kırpmadan her türlü çılgınlığı yapabilirsiniz. Ve 2012 den beri devam eden grup mesajlarında böyle şeyler sormak istediklerini siz de biliyorsunuz. Fark etmez.
 12.  Mezuniyetten sonra hala arkadaş olarak devam ettikleriniz varsa, kulak verin… Tipik olarak, lise arkadaşlıkları çok yüzeysel özellik ve isteklere dayanır, birçok kişinin yaşamının sonraki yıllarında bu arkadaşlıkları sürdürmemesinin sebebidir bu. Ancak biz şanslı kişiler için lisedeki arkadaşlıklarımızı korumak tartışmasız, hiçbir şeye değişmeyeceğimiz, bir hayat gerçeğidir.

Çeviri: Lale Arslan

Kaynak: thoughtcatalog.com/katie-mather/2015/10/12-reasons-why-your-high-school-friends-will-be-there-for-you-forever/

Hakkında Lale Arslan

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği mezunu. Halen yüksek lisans öğrenimine Yıldız Teknik Üniversitesi'nde devam etmekte. Öğrenmeye ve öğrendiklerini paylaşmaya meraklı. Eğitim gönüllüsü.

Buna da Göz At

Dünyadaki-Eğitim-Hakkında-11-Gerçek

Dünyadaki Eğitim Hakkında 11 Gerçek

109Paylaşım Facebook’ta Paylaş6 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest100 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Lise Arkadaşlarınızın Daima En İyi Arkadaşlarınız Olmasının 12 Nedeni

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş