Özel Ders
1. TEOG Din Kültürü Ahlak Bilgisi İpuçları

1. TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İpuçları

Yazı dizimizin 6’ıncısı olan 1. TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İpuçları’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavında nelere dikkat etmemiz gerektiği inceleyeceğiz.

TEOG 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ipuçlarına geçmeden 1. TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını hatırlayalım:

 • Kaza
 • Kader

Şimdi gelelim 1. TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavında dikkat etmemiz gerekenlere…

 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavında yoğun olarak yorum soruları çıkmakta. Bir çok soruyu, konuyu dahi bilmeden yapabilme şansınız var. Yani Türkçe’deki ‘Parçada Anlam’ soruları gibi sorular da gelebilmekte. Bu yüzden soruda verilen metni çok iyi okuyup anlamanız büyük önem taşımakta.
 • Ayete’l-Kürsi konusuna ayrıca önem verin. Çok büyük olasılıkla bu konuda soru gelecek. Bu sebepten Ayete’l-Kürsi’nin anlamını iyice öğrenin.
 • Aynı şekilde kaza, kader ve evrendeki yasalardan da kesinlikle soru gelecek. Bu kavramları iyi bilmeniz gerekiyor.
 • Yukarıda söylediğim gibi yorum soruları çok gelmekte fakat özellikle geçen sene bazı terimleri bilmediği için öğrenciler bazı soruları yapamadı. ‘Tevekkül, rızık’ gibi bazı dini terimlerin/kelimelerin anlamlarını mutlaka iyice bilin.
 • Külli İrade ve Cüzzi İrade konuları da çıkması beklenen konulardan. Bunları da mutlaka anlamlarını bilin. Ezberlenecek şeyler değil. Mantık olarak anlarsanız unutmanız zor olan şeyler.
 • Yukarıda saydığım kavramlarla birlikte kazanımlarda olan, MEB kazanım testlerinde ve geçmiş senelerde TEOG’da çıkmış olan tüm terimleri bir kağıda döküp de son gün genel tekrar yapabilirsiniz.

Genel olarak tüm konuları ezberlemek yerine konuların anlamlarını iyice öğrenerek yorumlama kabiliyetinizi geliştirmeye çalışmanız önemli. Eğer yorum kabiliyetinizi geliştirebilirseniz, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavından rahatlıkla full çekebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorum, düşünce ve sorularınızı yazının altında yer alan yorum bölümlerinde dile getirebilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları ozancorumlu.com’a aittir. www.ozancorumlu.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Değerlendirme

Bu yazı işinize yaradı mı ?
User Rating: 4.13 ( 2 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

13-Yaşına-Gelmeden-Önce-Oğlunuza-Öğretmeniz-Gereken-13-Şey

13 Yaşına Gelmeden Önce Oğlunuza Öğretmeniz Gereken 13 Şey

43Paylaşım Facebook’ta Paylaş31 Twitter’da Paylaş2 Beğen!6 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest3 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

1. TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İpuçları

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

 • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
 • Derslere Yardımcı Özel Ders
 • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
 • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
 • Skype Özel Ders Seçeneği
Bunu arkadaşınla paylaş