Anasayfa / Lise Hakkında Her Şeyi Sorun
Özel Ders
Lise Hakkında Her Şeyi Sorun

Lise Hakkında Her Şeyi Sorun

Bu sayfada lise hakkında her şeyi Ozan Hoca’ya sorabilirsiniz.

Sevgili öğrenciler ve veliler. Lise hakkında kafanıza takılan ya da öğrenmek istediğiniz soruları (ders çalışma teknikleri, lise nakilleri vs.) bu sayfanın altında yer alan Tartışmaya Katılın bölümüne ya da Facebook yorum bölümüne yazabilirsiniz. Sorunuz en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

TEOG ile ilgili sorularınız için TEOG Soru-Cevap bölümünü kullanınız.

Eğitim şikayetleriniz için lütfen Şikayetler bölümünü kullanınız.

Eğitim forumumuz için tıklayın.

SORULARIMI NASIL VE NEREYE KOYABİLİRİM ?

Sorularınızı sitemize nasıl koyabileceğinizi aşağıdaki kısa videoyu izleyerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Youtube kanalımıza ücretsiz bir şekilde abone olmayı unutmayın 😉

Sitemizdeki tüm içeriklerden mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

UYARI: Daha önce sitede hiçbir yorumunuz yoksa, öncelikle yorumunuz onaydan geçecektir. Ayrıca bu sayfada çözülemeyen sorular değil, rehberlik, ders çalışma teknikleri, tercihler, liseler hakkında son gelişmeler vb. konular hakkında soru sorabilirsiniz. Çözemediğiniz soruları eğitim forumumuzda yer alan ‘Soru-Cevap‘ bölümüne koyabilirsiniz.

Değerlendirme

Bu sayfa işinize yaradı mı ?
User Rating: 3.06 ( 19 votes)

FACEBOOK YORUMLARI

2.306 Yorum

 1. merhabalar ben 9.sınıf öğrencisiyim puanım 351 okulumu değiştirmek istiyorum fakat nakil aldıracağım okulun 9.sınıf taban puanı 385 ama 15 kontenjan var kime sorduysam puanın tutmadığı sürece kontenjan önemli değil giremezsin dediler hiç nakil yapmaya kalkma dediler sizce ne yapmalıyım?

 2. sınıfı farklı bir okulda okumak istiyorum da e devletten nakil yaptıracağım şuan 11.sınıfımda şimdimi yapıcam nakili yoksa okul kapanınca mı yaptıracağım,

 3. Öncelikle Merhabalar ben 11. sınıf öğrencisiyim isteyip nakil aldıracağım okulda 12. sınıfı okumak istiyorum bu nakil işlemlerini başvuru tarihine göre mi yoksa puan sıralasına mı göre alıyorlar ve hangi tarihte başvuru yapmam gerekiyor .

 4. Hocam merhaba. Ben nakil aldırdım ama geldiğim okulu beğenmedim bu yüzden eski okuluma geri dönmek istiyorum. Bugün nakil aldırdığım okulda ilk günümdü. Eski okuluma dönme şansım var mı?

 5. Merhaba hocam siz en başından beri puanından düşük okula geçemezsin diyosunuz ama bi çok kişi geçiyor çevremde en yakın arkadaşlarım tanıdıklarım geçti biri20 puan farkla digeride 5 puan farkla geçti yanımda okuyor aynı okuldayız ve geçen geçiyor bunun açıklamasını kimse yapmıyor haksızlık degilmi biz neden geçemiyoruz ve bunun bir çok örnegi var

 6. Merhaba hocam ben 11.sınıfta ya özel okula ya da dershaneye geçmeyi düşünüyorum şuan 10.sınıfım sizce hangisi daha faydalı derslerim orta seviye de özel okulun ve dershanelerin farkları nelerdir sizin düşüncenizi soruyorum hocam

  • Merhaba.

   Dershaneler kapandı. Temel liselerden bahsediyorsun sanırım. Bu konuda genelleme yapmak yanıltıcı olabilir. Temel liseler içinde de, özel okullar içinde de iyisi var, kötüsü var. Burada senin ve ailenin iyi bir araştırma yapması gerekiyor okul bazında. Acele karar vermeyin. Araştıracağınız okullarda okuyan öğrencilerin velileri ile görüşün.

 7. Hocam merhaba,
  9.sınıf öğrencisiyim not ortalamam çok yüksek fakat yerleştirme puanım düşük yerleştiğim okul meslek lisesi ve geleceğimi önemsiyorum ders notları sınıf ortalamasının kat kat üstünde malesef ki teoga çalışamadım Anadolu lisesine geçiş yapmak istiyorum dediğim gibi fakat puanım düşük not ortalamamı biraz daha yüksek tutsam 10.Sınıfta geçiş yapabilir miyim? (9 ortalama + yerleştirme puanı)

  • Merhaba Mert.

   TEOG puanından daha yüksek puanlı bir okula lise nakil başvurusunda bulunamazsın. Aşağıdaki linkte yer alan yazıyı incelemeni tavsiye ederim:

   http://ozancorumlu.com/lise-nakil-islemleri-nasil-yapilir/

   • Hocam peki ne yapmamı önerirsiniz çünkü meslek lisesinde kalırsam üniversite için hazırlanmam çok zor olacak.

    • Puanına uygun bir anadolu lisesi varsa onun için nakil başvurusunda bulunabilirsin. İmkan varsa özel okullar da bir seçenek olabilir ya da özel ders ile belli derslerde takviye alabilirsin. En sonuncu seçenek ise kendin düzenli ve çok çalışarak açığı kapatabilirsin. İnternette her ders ve her konuda yüzlerce ücretsiz eğitim videosu ve binlerce ücretsiz soru var.

 8. Hocam merhaba 2018 tyt yks sınavlarında meslek lisesi çıkışlara ek puan verildigini duydum ama liseye başlama yılı 2012 olması gerekiyormuş bu puanı almak için ben 2012de kiliseye kayıt oldum ama bir sene sınıf tekrarı yaptım benim liseye kayıt yılım 2012 olarakmi gözükecek 2013 olarakmi yani ben bu ek puanı alacakmiyim ?

 9. Hocam ben şuan anadolu lisesindeyim ve başka şehirde okuyorum yaşadıgım şehirdeki anadolu lisesine heçmek istiyorum puanım 390 okulunki ise 411 ve geçiş yapmak istiyorum okuldaki rehber ögretmenine sordum geçebilirsin 18 tanede yer varmışsadece sen yazarsan gelir dedi. Puanlarındüşme ihtimalivar deditabi ben umutlandım amapek inanamadım her yerde puanından düşük okıla giremesin diye herkes bas bas bagırıyo sizce kime inanmalıyım yada ne yapmalıyım?

 10. benim puanım 335 gideceğim lisenin puanı 337 ne yapmam gerek oraya geçe bilirmiyim

 11. Hocam ben 10.sınıf öğrencisiyim ve nakıl vermek istiyorum nakıl vercegım okulun puanı 276 benm ıse 257. Okuldada 50 boş kontenjan var gelirmi

 12. Şu anki okulumda Almanca dersi görmüyorum.Gittiğim lisede bundan sorumlu olur muyum?Hiç görmediğim için endişe ettim açıkçası.Teşekkürler

 13. ben 11. sınıf öğrencisiyim başka bir okula nakil verdim ancak devamszlığm 11 gün aca nakil işlemim onaylanırmı ? yani demek istediğim devamsızlkla bir alakası varmdır nakil işleminin ? ayrıca nakil verdiğim okulda bir tane boş kontenjan var ve ilk sıradayım. şimdiden teşekürler

  • Merhaba İlknur.

   Bildiğim kadarıyla yok. Ama yine de okul müdürlüğüne de danışmanı tavsiye ederim. Sorun olacak olsaydı sanırım en baştan başvuru yapamazdın.

 14. HOCAM MERHABA

 15. Merhaba hocam ben 9.cu sınıfta okulu bıraktım tekrar okula başlayabilir miyim 2 sene oldu bıraktım ?

 16. hocam ben simdi bir liseye nakil başvurusu yaptim bos kontenjan 2 Ama ben 3. siradayim nakil olabilirmiyim

 17. Hocam simdi ben anadolu lisesine geçmek istiyorum puanım 386.767 ama o okulun puanı 393.431 ama 8 tane boş kontenjan var.Yani bu okul beni alabilme ihtimali varmıdır ?

 18. Hocam Ben Şuan 9. Sınıfım ama seneye başka okula geçmek istiyorum geçmek istediğim okulun 9. Sinif taban puani 368 10. Sinif taban puani 331 benim ise 360 10. Sınıfta geçebilir miyim?

 19. Hocam ailem nakil vermemi istiyor ben liseyi yüksek puanlı bi Anadolu lisesinde okuyorum yaşadığımız şehirde puanımın tuttuğu bi fen lisesi var oraya geçeceğim alanda seçmedik daha aslında yararıma olacağını düşünüyorum zaten ilgim de var sayısala ama okula nakile gittiğimde fen liseleri çıkmıyor aynı şehirde başka bir Anadolu lisesine yada sosyal bilimler lisesi nakilde çıkıyor çok rahatta nakili veriyoruz ama fen çıkmıyor sistemde nedeni nedir

 20. hocam benim kafam a bişey takıldı size danışmak istedim… hocam şimdi biri servis aidatı veriyor her ayın 18 inde 15 tatildede yarım aidadat veriyor servis ücreti 220 lira bu kişi şimdi bu ayın 18 inde yarım aidat vericek 110 lira yani ve bu aydan sonra servis fiyatı zamlı oluyor 240 lira oluyor 20 lira zam alıp asıl sorum şimdi bu kişi bu aidatı 220 olarak tüm verse okulların son ayında 240 zamlı aidatın yarısını verse yani 120 verse diyelim çünkü bi yarım vermeme hakkı oluyor şimdi ilk başta dediğim gibi verse 350 tl cıkıyor toplam ama ikinci dediğim gibi verse 340 cıkıyor bu aradaki 10 tl farkını anlıyamadım

 21. Hocam ben şuan 10. sınıfım nakll vermek istediğim okula 11. sınıf puanım tutuyor 10 . sınıf bittiği ilk hafta nakil verebilrmiyim yoksa sistem 11. sınıfa kayıt yapma süresi varmı

  • Merhaba Berke.

   11’inci sınıf puanın yok senin. 10’uncu sınıfsın sen. 10’uncu sınıf puanına bakacaksın okulun. 11’inci sınıfa geçtiğin zaman, okulun 11’inci sınıf puanına bakacaksın.

 22. 9.sınıftan kaydını aldırıpta açık liseye giden biri tekrar kayıt yaptira bilirmi

 23. hocam seneye liseye başlayanlar puana göre girmiycek ya bende 11 e geçicem şu an Anadoludayım ama diğerlerine puanım yetmiyor seneye yakın ve puanı düşük bir okula nakil alabilirmiyim puansız, notlara göre girme şansım var mı ?

 24. Sayın Hocam Proje Ödevini Bir Dilekçeyle İptal Edebilir Miyiz Ya da Her Öğrenci Proje Almak Zorunda mıdır?

 25. Hafta Sonu nakil verebiliyor muyuz?

Tartışmaya Katılın

Lise Hakkında Her Şeyi Sorun

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

 • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
 • Derslere Yardımcı Özel Ders
 • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
 • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
 • Skype Özel Ders Seçeneği
%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş