Anasayfa / Lise Hakkında Her Şeyi Sorun
Özel Ders
Lise Hakkında Her Şeyi Sorun

Lise Hakkında Her Şeyi Sorun

Bu sayfada lise hakkında her şeyi Ozan Hoca’ya sorabilirsiniz.

Sevgili öğrenciler ve veliler. Lise hakkında kafanıza takılan ya da öğrenmek istediğiniz soruları (ders çalışma teknikleri, lise nakilleri vs.) bu sayfanın altında yer alan Tartışmaya Katılın bölümüne ya da Facebook yorum bölümüne yazabilirsiniz. Sorunuz en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

TEOG ile ilgili sorularınız için TEOG Soru-Cevap bölümünü kullanınız.

Eğitim şikayetleriniz için lütfen Şikayetler bölümünü kullanınız.

Eğitim forumumuz için tıklayın.

SORULARIMI NASIL VE NEREYE KOYABİLİRİM ?

Sorularınızı sitemize nasıl koyabileceğinizi aşağıdaki kısa videoyu izleyerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Youtube kanalımıza ücretsiz bir şekilde abone olmayı unutmayın 😉

Sitemizdeki tüm içeriklerden mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

UYARI: Daha önce sitede hiçbir yorumunuz yoksa, öncelikle yorumunuz onaydan geçecektir. Ayrıca bu sayfada çözülemeyen sorular değil, rehberlik, ders çalışma teknikleri, tercihler, liseler hakkında son gelişmeler vb. konular hakkında soru sorabilirsiniz. Çözemediğiniz soruları eğitim forumumuzda yer alan ‘Soru-Cevap‘ bölümüne koyabilirsiniz.

Değerlendirme

Bu sayfa işinize yaradı mı ?
User Rating: 2.88 ( 13 votes)

FACEBOOK YORUMLARI

2.226 Yorum

 1. hocam lütfen buraya bakıınnnnnnn
  hocam ben hazırlık bitirdim bu sene şu an mayıs ayındayız seneye farklı bir okulda anadolu lisesinde (şuan sosyal bilimlerdeyim) başlamak istiyorum ama her hangi bir işlem için başvuruda bulunmadım yaz tatili içerisnde örneğin temmuz ayında işlem yapılabilir mi lütfen yardımcı olun çünkü yatılı istiyorum

 2. ben 9. Sinif oğrencisiyim 10 sinifa gecerken nakil istemeyi düşünüyorum.
  benim teog puanim 283 ama benim isteyecegim okul 300 puan eğer nakil istersem bu okulun cikma ihtimali var mi?
  Acill cevap bekliyorum…

 3. Ben 10. Sinif oğrencisiyim ve okulun kapanmasına çok az kaldı meslek lisesinde okuyorum yiyecek icecek hizmetleri alanini ve 11. Sinifi anadolu lisesinde okumak istiyorum teog puanim 297 birkac tane anadolu lisesi tutuyor. 10. Sinifin yaz tatilinde nakil alabilme var mi cunku 11. Sinifi anadolu lisesinde okumak istiyorum biraz gec kaldım ama yapacak bir sey yok malesef. Yaz tarilinda nakil alinabiliyo mu yani

  • Bildiğim kadarıyla 10’uncu sınıf bittikten sonra meslek lisesinden farklı bir türe nakil alınamıyor ama aşağıdaki linkte yer alan yazıyı incelemeni, ayrıca okul müdürlüğüne de bu durumu sormanı tavsiye ederim. Yanlış bilgilendirmek istemem.

 4. Merhaba Hocam
  Ben 9. sınıftayım Meslek ve teknik anadolu lisesindeyim ama 10. sınıf için anadolu lisesine geçmek istiyorum meslek lisesinden anadolu lisesine geçiş varmı varsa sadece teog puanınamı bakılıyor yoksa 10 a geçerken 9. sınıf ortalamasına bakılıyormu

 5. Hocam liseler icinde etut merkezleri kapanacak mı bilginiz var mı aydınlatırsanız teşekkür ederim

 6. hocam okulların 9.10.11.12. sınıf nakil puanları oluyor bu puanlar neye göre belirleniyor ?

 7. hocam ben şu an 9.sınıftayım,8.sınıf teog yepim 478 ve ben şu an bir fen lisesindeyim….başka bir fen lisesine nakil yaptırmak istiyorum ve o lisenin 9.sınıf nakil puanı =491,7 ayriyetten 5 boş kontenjanı var şansımı denemek istiyorum sizce girebilme ihtimalim var mı ?

 8. Merhaba hocam
  bu yıl 9.sınıfım ve 485.17 puanla bir fen lisesindeyim
  10.sinifa puanı 485.56 olan bir okulda başlamak istiyorum nakil isteyeceğim yani
  ana puanlarımiz aynı fakat sadece virgulde 0.39 lik bir fark var okulda su an 2 kişilik bos kontenjan var acaba nakil isteyebilir miyim lütfen acilen cevaplayin

  • Merhaba Selma.

   Şu an bir şey söylemek mümkün değil. 10. sınıfa geçtiğinde okulun 10. sınıf puanı senden düşük ve o an boş kontenjan olursa başvuru yapabilirsin.

 9. Hocaö sorum oldukça acil olduğu için tekrar sormak durumundayım. 10. sınıf öğrencisiyim ve puanım 480.7, geçmek istediğim lise 10. sınıf a ait 5 kontenjan ve 475 puana sahip ancak hazırlık eğitimi veriyor. Bu benim 9. sınıfa mı bakmam gerektiğini gösterir ? Anlayışınız için teşekkürler

 10. hocam 9sınıf öğrencisiyim gitmek istediğim liseye 9.sınıf puaanı yetmior 10.sınııf puanım yetiyor bu sene yazabilrmiyim

 11. Hocam benm 8sınıf teoq puanum 323 şuan 9sınıftayım istediğim okulun 9sınıf teoq puanı 350 10sınıf teoq puanı315 dir ben şimdi o liseyi yazabilirmiyim? teşekkürler

 12. Yunusemre Yılmaz

  Hocam merhabalar. Ben 10. Sınıf sağlık meslek öğrencisiyim. Nakil aldırmayı düşünüyorum fakat istediğim okulda 10. Sınıf kontenjanı gözükmüyor ama 11. Sınıflar için kontenjan var. Ben bu ayın sonunda farklı bir anadolu lisesine (puanımın yettiği ve kontenjanı olan) nakil aldırsam 11. Sınıfta istediğim okula geçebilir miyim nakille?

  • Merhaba Yunus Emre.

   Kontenjan olmadığı içindir. 11. sınıfta meslek lisesinden farklı türe geçiş olamıyor diye biliyorum ama yine de okul müdürlüğüne de bir sor derim.

 13. Hocam 10. Sınıfta 9. Sınıf nakil taban puanları düşüyo mu benim 11 e giden kuzenim düştüğünü söyledi

 14. Hocam ben su an 9.sinifta okuyorum ben teogtan196 puan aldigim icin meslek lisesine verildim gitmek istedigim lisenin 9.sinif taban puani 205 ama 10.sinif taban puani 190 istiyor buna gore seneye oraya yerleşebilirmiyim?

  • Merhaba Alp.

   Gelecek sene olduğunda okulun 10. sınıf puanına bakacaksın. O zaman senin puanın daha yüksekse ve okulda boş kontenjan da varsa başvuru yapabilirsin.

 15. merhaba hocam 8.sınıfım puanım 364 ve benim istediğim okul 373 şimdi orayagidemediğim için 325 puanlı bir liseye gitmeyi düşünüyorum ileride 373 puanlı olan liseye nasıl nakil olabilirim öyle bir imkanım var mı umarım anlatabilmişimdir teşekkürler

 16. Merhaba hocam;
  Su an fen lisesi 10m sınıf oğrencisiyim. 11. Ya da 12. Sinifta anadolu lisesine nakil yapma sansimiz var midir.

 17. İyi günler ben 9. Sınıf öğrencisiyim bu sene kaydımı dondurdum yaz tatilinde nakil alma şansım varmı?

 18. Devamsızlığım özürsüz 20 özürlü 19.5 gün toplamda 39.5 gün oluyor sınıfta kalırmıyım müdür yardımcıları başka öğrencilerin devamsızlığını silerken benimkini silmiyor ne yapmam lazım ?

 19. hocam ben 9.sınıf sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ve duyduğuma göre yarın nakil başvurusu için son günmüş ben yarın nakil başvurusu yapıp diğer sene nakil aldırdığım okuldan devam etsem oluyormu?

 20. 10.sinifin sonunda meslek lisesine nekil olurmu

 21. Sinifin sonunda meslek lisesine nakil yapip 11. Sinifi orad devam edebilirmiyim

 22. HOCAM PARDON YANLIŞ YEREkoymuşum hocam ben şuan 9. sınıfa gidiyorum nakil yaptırmak istiyorum benim yüzdelik dilimim 14 istediğim okulun ki 7 girebilirmiyim ve boş kontejan da 2 girebilirmiyim

 23. Hocam cok onemli lutfen yardim edin.Lise sinif gecme yonetmeligine 28/10/2016 tarihinde MADDE 57- (1) (Değ: 1/7/2015-29403 RG) Ders yılı sonunda her bir dersten iki
  dönem puanı bulunmak kaydıyla;
  a) Tüm derslerden başarılı olan,
  b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler
  doğrudan sınıf geçer.
  (2) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte
  yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o
  dersten/derslerden sorumlu geçer. Birinci fikradaki sartlari tasimakla birlikte demek???
  Simdi ben 4 zayıfla ortalamam 50 üstü olsa gecebilcek miyim sorumlu olmadan veya 2 3 zayıfla dil anlatim dahil degil lütfen cevaplayin hocam.

  • Merhaba.

   Yıl sonu başarı notu ile sınıfını geçemeyen öğrenci, en fazla 3 dersten, sorumlu olarak bir üst sınıfa geçer. Alt sınıflarda dahil olmak üzere toplamda 6 dersten fazla sorumlu dersi bulunan öğrenci başarısız sayılır ve sınıf tekrarı yapar. Eğer tüm derslerden genel olarak yıl sonu başarı puanın 50 üstü ise direkt geçersin. (Baraj dersin zayıf olmamak kaydıyla)

 24. Allah rızası için bana yardım edin.
  Geçen sene teogtan 453, 3 aldım istediğim okula 1 puan yüzünden giremedim 431 lik okula gittim suan istediğim okulda 2 boş kontenjan var taban puani ise 453, 6 ve ben giremiyorum 0,3 yüzünden bi sene boyunca suan okuduğum okula katlandim her gün annem zorla gönderiyor.10.sinifta degistiricem ama bi soru sormak istiyorum 10.sınıf nakil taban puani bu önceki senenin 9.sınıf taban puanına mi eşit?
  Yani demek istediğim bn 10.sınıftayken istediğim okulun 10.sinif taban puani 453 ,6 mi olacak?

  Nolur biliyorsanız söyleyin.bıktım usandim

 25. Hocam ben 10. sınıfa gidiyorum bu sene büyük ihtimalle kaldım.Açık öğretimden 11.sınıftan devam edebilirmiyim.Bölüm derslerim iyi.

Tartışmaya Katılın

Lise Hakkında Her Şeyi Sorun

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

 • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
 • Derslere Yardımcı Özel Ders
 • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
 • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
 • Skype Özel Ders Seçeneği
%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş