Anasayfa / HABER / 2015-2016 1. TEOG 2. Gün Sınavlarını Tartışıyoruz
Özel Ders
2015-2016 1. TEOG 2. Oturum Sınavlarını Tartışıyoruz

2015-2016 1. TEOG 2. Gün Sınavlarını Tartışıyoruz

2015-2016 1. TEOG 2. gün sınavları bugün tamamlandı. TEOG maratonunun 2. gününde yüzbinlerce ortaokul 8. sınıf öğrencisi sırasıyla Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve İngilizce sınavlarına girdiler.

2015-2016 1. TEOG 2. gün oturumları saat 12.00 itibariyle tamamlanmış oldu. Sizce 2015-2016 1. dönem TEOG 2. gün sınavları zor muydu ? Anketimize katılabilirsiniz.

TEOG Sınavları Zor Muydu

Şimdi gözler 2015-2016 1. TEOG soru ve cevaplarında. Peki MEB resmi olarak soru ve cevapları ne zaman yayınlayacak ?

2015-2016-1.-TEOG-Soru-ve-Cevaplari-Ne-Zaman-Aciklanacak
2015-2016 1. TEOG Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak ?

TEOG sınavlarına katılamayan ve geçerli mazereti olan öğrenciler, aralık ayında yapılacak mazeret sınavlarına alınacak. Mazeretini belgeleyen öğrenciler 12-13 Aralık’ta yapılacak sınavlara katılabilecek. Mazeret sınavlarına öğrenciler kendi okullarında değil, bakanlık tarafından belirlenen merkezlerde ve hafta sonu girecekler.Sonuçların ise ocak ayında açıklanması bekleniyor fakat net tarih henüz belli değil.

TEOG 2015-2016 1. Dönem Soru ve Cevapları

TEOG 2015-2016 1. dönem soru ve cevapları açıklandı.

2015-2016-1.-TEOG-Matematik-Soru-ve-Cevaplari
2015-2016 1. TEOG Matematik Soru ve Cevapları İçin Tıklayın!
2015-2016-1.-TEOG-Turkce-Soru-ve-Cevaplari
2015-2016 1. TEOG Türkçe Soru ve Cevapları İçin Tıklayın!
2015-2016-1.-TEOG-Din-Kulturu-ve-Ahlak-Bilgisi-Soru-ve-Cevaplari
2015-2016 1. TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru ve Cevapları İçin Tıklayın!
2015-2016-1.-TEOG-İngilizce-Soru-ve-Cevaplari
2015-2016 1. TEOG İngilizce Soru ve Cevapları İçin Tıklayın!
2015-2016-1.-TEOG-T.C.-İnkıilap-Tarihi-ve-Ataturkculuk-Soru-ve-Cevaplari
2015-2016 1. TEOG T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru ve Cevapları İçin Tıklayın!
2015-2016-1.-TEOG-Fen-ve-Teknoloji-Soru-ve-Cevaplari
2015-2016 1. TEOG Fen ve Teknoloji Soru ve Cevapları İçin Tıklayın!
TEOG-2016-puan-hesaplama
%100 MEB Uyumlu TEOG Puan Hesaplama Modülü İçin Tıklayın.

Aklınızda kalan TEOG soruları nelerdi ? Sizce TEOG’un 2. günü zor muydu ? En çok hangi sınavda zorlandınız ? TEOG 2. gün ile ilgili düşünce ve izlenimleriniz neler ? Yazının altında yer alan yorum bölümlerinde hep birlikte tartışalım!

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: 4.35 ( 1 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

23 Yorum

 1. Bence taban puanlar kesinlikle düşürülmeli geçen senelere göre biraz daha zordu bu sınav

 2. i̇nkılap tarihinde doğu akdeniz sorusu müfredat dışıdır. meb kitaplarında bu konu işlenmemiştir. 8. sınıf öğrencisinden mısır sorununun ne olduğunu bilmeden osmanlının etkinliğini artırmak istediği sonucuna ulaşması beklenemez. ayrıca soru yine müfredatta olmayan coğrafya bilgisi gerektirmektedir. itirazımızı resmi olarak yapacağız. 147’den bilgi alınabiliyor.

 3. Biz de ayrıntı düşünen çocuğum nedeniyle keçili soruya itiraz ettik bir de watsap grubumuz var . 5356583158 dava da açmayı planlıyoruz . Çok kişiye ulaşalım

 4. FEN SORUSU İÇİN BENDE İTİRAZDA BULUNDUM.BU ÇALIŞMA,DEDİĞİ İÇİN GENETİK MÜHENDİSLİĞİNİDE KAPSIYOR. SONUCUNA GÖRE DESEYDİ BİYOTEKNOLOJİ OLURDU. BENCE İPTAL EDİLMELİ. AYNI ŞEKİLDE ÖMER DAYI SORUSUDA HATALI ONUN DA KESİNLİKLE İPTALİ GEREK.

 5. Ben de aşağıdaki metinle itirazda bulunacağım, isteyenler kullanabilir……
  Örümcek genlerinin keçilere aktarılarak keçi sütünde ipek liflerinin üretimi “Genetik Mühendisliğinin” çalışma alanıdır, bütün kaynaklarda bu şekilde açıklanmaktadır. Üretilen ipekten askeri giysi, tıbbi alet ve tenis raketi yapımı “biyoteknolojinin” çalışma alanıdır.
  Paragrafdaki çalışma ve sonuçlar hem “biyoteknoloji” hem de “genetik mühendisliğini” kapsamaktadır. Soruda “bu çalışma ve sonuçlarına göre” ifadesi kullanılmıştır. Bu ifadeye bakıldığında paragrafın “biyoteknoloji” ya da “genetik mühendisliğinden” hangisinin alanına ait olduğunun tam olarak ayrımının yapılması mümkün değildir. Bu nedenle C şıkkında yer alan “Bu çalışma biyoteknolojinin alanını kapsamaktadır” ifadesinin doğru olması mümkün değildir. Sonuç olarak C şıkkı, sorunun doğru cevabı olarak kabul edilebilir.

 6. Ozan Bey oğlum 2 yanlış yapti biri fenden keçi sorusu.Bize soruyu nasıl düşündüğünü anlattı.Kaynak kitaplarda keçi sütünden ipek elde edilmesini genetik mühendisligınin çalışmalarinda belirtiyor.Secenekte ifadede sorun oldugunu düşünuyoruz.Çalışmanin sonucu demesi gerekiyorOysaki calisma biyoteknoloji ile ilgili demişOglumda bu kadar ayrintili düşündugu icin bu basit soruyu yanlis yapmisNe yapabiliriz?Sizden yardim bekliyoruz.

  • Merhaba Özlem hanım.

   Bahsetmiş olduğunu soruda kaynak kitapları değil, soruda verilen metni referans olarak soruyu çözmek gerekmekte. Soru kökünde ‘Bu çalışma ve sonuçlara göre aşağıdaki çıkarımlardan hangisine ulaşılamaz?’ diye sormakta.

   • ozan by merhaba
    bu çalışma biyoteknoloji kapsamındadır diye hem çalışma hem bu kesin net sonucu doğru buluyor musunuz?soruya itiraz ettim.meb kitabı biyoteknoloj konusunu anlatmamakta ve araştırınız demekte.bakabilirisiniz yıldırım yayınları syf 44..araştırmaların hepsi bu konuyu genetik mühendisliği kapsamında işliyor.benim oğlumla birlikte biz bu konuyu çok deşmiştik.zaten sorun metin.çıkarım yapman isteniyor.beslenmeyle ilgili bir çıkarım yapamıyorsun ama çalışma genetik mühendisliği..şimdi beslenme hakkında bilginiz yok ama kapsamın genetik mühendisliği olduğunu biliyor olsanız ne cvp verirdiniz soruya?kesin yanlışlığını bildiğinizi mi işaretlersiniz yoksa çıkarım yapamadığınızı ama biilginizin de olmadığı bir şeyi mi?

    • Kesin doğru bir soru diyemiyorum fakat kesin yanlıştır da diyemiyorum. Ömer dayı sorusunda da bana kalırsa bir sıkıntı var. Tüm veliler mutlaka şikayet etmeliler. Yoksa MEB’in kendiliğinden bir soru iptal etme gibi bir alışkanlığı pek yok.

   • özlem hn lütfen itiraz edin..kesinlikle haklısınız.maalesef soruyu bizler gibi araştırmış ve çalışmış çocuklar yaanlış yaptı.basit bakıp türkçe sorusu gibi çözenler karşısında ezildik.ben itiraz ettim.açabilirsem dava açmayı düşünüyorum.meb kitabı bu konuyu anlatmıyor bile.araştırın diyor ve kaynak belirtmiyor.bilfen okul fasükülünde de internette de hatta 2012 meb öğretmen kılavuzunda da böyle geçiyor.ve c şıkkı bu ÇALIŞMA diyor.oğlum ona bile dikkat etmiş.çalışmanın kendisi genetik mühendisliği

 7. Fendeki üçgen sorusu k ve m arkadaşlar. İptal edilecek bir sıkıntısı yok? Gayette kolaydı ben ful çıkardım. Yapana kolay. Ben inkılaptan 3 yanlış çıkardım diye o üç yanlış iptal olsun diyor muyum?

 8. FEN SORUSU İPTAL BAKAKBİLRİSİNİZ

 9. fen bilimleri cevap anahtarını bilen var mı

 10. Hocam fendeki k-l k-l-m sorusu ne askıda da kalabilir iptal olur mu

 11. Keçi sorusu iptal olmalı

  • lütfen itiraz edin.ben ettim pazartesi son gün.20 tl halk vakıf veya ziraate para yatırın meb soru itirazı diye.sonra google dan yazın mebin online bir yerine yönlendirileceksiniz.orayı doldurun.1 soru çok değerli.

 12. beyler maalesef yapamayınca iptal edilmiyo

 13. Ya isallah iptal olur amin:)

Tartışmaya Katılın

2015-2016 1. TEOG 2. Gün Sınavlarını Tartışıyoruz

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

 • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
 • Derslere Yardımcı Özel Ders
 • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
 • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
 • Skype Özel Ders Seçeneği
%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş