Anasayfa / HABER / YÖKDİL Başvuruları Uzatıldı
Özel Ders
YÖKDİL-Başvuruları-Uzatıldı

YÖKDİL Başvuruları Uzatıldı

YÖK tarafından yapılacak olan YÖKDİL’in başvuru tarihi 10 Şubat’a kadar uzatıldı. 31 Ocak’da başlayan başvurular, 7 Şubat’ta sona erecekti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ilk kez gerçekleştirilecek olan ‘alana özgü dil’ sınavı Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil’in (YÖKDİL) 31 Ocak’ta başlayan başvuruları 7 Şubat’ta sona erecekti. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç Twitter hesabı üzerinden başvuruların yoğun talep nedeniyle 10 Şubat’a kadar uzatıldığını açıkladı. Buna göre adaylar http://yokdil.yok.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapabilir. Sınava üniversitelerde lisansüstü eğitim almak ve doçentlik sınavına katılmak veya yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenler ile kendilerinden dil yeterliliği puanı istenenler ve diğer adaylar YÖKDİL’e katılabilir. Sınav 5 Mart’ta, tek oturumda, 30 ilde düzenlenecek. Başvuru ücreti 75 TL.

YÖK Başkanı Saraç’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

M. A. Yekta Saraç ‏@yekta_sarac
1- 7 Şubat 2017, Salı günü sona erecek olan YÖKDİL Sınavı başvurularının süresini
M. A. Yekta Saraç ‏@yekta_sarac
2- gelen yoğun talep üzerine 10 Şubat 2017, Cuma günü saat 18.00’e kadar uzattık. Bilgi ve başvuru için: http://yokdil.yok.gov.tr
M. A. Yekta Saraç ‏@yekta_sarac
3- “YÖKDİL Sınavı”na katılacak tüm arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dilerim…

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

YÖKDİL Başvuruları Uzatıldı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş