Anasayfa / HABER / YGS’ye başvuru rekoru
Özel Ders

YGS’ye başvuru rekoru

 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi’ne (ÖSYS) 2015 yılı sınav başvurusunda rekora imza atıldı. Toplamda bu yıl 1 milyon 17 bin 872 aday başvuru yaptı.

Bu sene ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre ÖSYS’ye rekor başvuru yapıldı. Toplamda 1 milyon 17 bin 872 aday başvuru yaparken, bunların 995 bin 405 i YGS için, 22 bin 467 i ise yalnızca sınavsız geçiş için başvuru yaptılar.

Unutulmaması gereken şey, bu sene ilk olarak hayata geçirilen başvuru sonrası sınavı ücretlerini ödeme durumu.

İlgili yazı için tıklayın.

Şu ana kadarki başvuran adayların 421 bin 442 si sınav ücretlerini yatırdı. Sınav ücretlerini yatırmayan adaylar için son gün ise 19 Ocak 2015 mesai bitimi. Sınav ücretleri internet aracılığıyla yatırılacak ise 19 Ocak 2015 saat 23.59 a kadar ödemeler yapılabilmekte.

İnternetten aday işlemlerini yapmak için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

YGS'ye başvuru rekoru

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş