Anasayfa / HABER / Yekta Saraç: ”YÖKDİL’in kapsamı genişliyor”
Özel Ders
Yekta-Saraç-'YÖKDİL’in-kapsamı-genişliyor

Yekta Saraç: ”YÖKDİL’in kapsamı genişliyor”

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ‘alana özgü’ dil sınavı olan YÖKDİL’in artık TUS ve DUS için de kullanılabileceğini açıkladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 5 Mart’ta ilk defa yapılacak olan YÖKDİL sınavının uzmanlık eğitimine giriş sınavlarında (TUS, DUS, YDUS) geçerli olabilmesi için Sağlık Bakanlığı’nca mevzuat değişikliği çalışmaları yapıldı. Sağlık bakanlığı tarafından başlatılan çalışma tamamlanarak YÖKDİL sınavının da yabancı dil yeterliliği için kullanılabileceği kararı alındı. YÖK tarafından 5 Mart’ta gerçekleştirilecek olan ‘alana özgü’ ilk dil sınavı YÖKDİL sınavına yoğun ilgi olmuş, 100 bine yakın kişi başvurmuştu.

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan YÖK Başkanı Saraç, “YÖKDİL’in kapsamı genişliyor… Yükseköğretim tarihinde ilk “alana özgü” dil sınavı olan YÖKDİL, artık TUS ve DUS için de kullanılabilecek” dedi.

TEOG Puan Hesaplama

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

MEB-TEOG-Tercih-Rehberi!-47-Soru-47-Cevap!

MEB TEOG Tercih Rehberi! 47 Soru-47 Cevap!

Paylaşım Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Beğen! Yorum Yaz Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest Google+ WhatsApp LinkedIn …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Yekta Saraç: ''YÖKDİL’in kapsamı genişliyor''

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş