Anasayfa / Tanıtım Yazıları / Yabancı Dili, Yabancı Hocadan Öğrenmek Gerekli Midir?
Özel Ders
Mesleki-ingilizce-Formula-Lingua-Kadikoy

Yabancı Dili, Yabancı Hocadan Öğrenmek Gerekli Midir?

Dil, bireyleri ve toplumları birbirine bağlayan bir iletişim aracıdır. İletişim, özellikle hızlı bir şekilde gelişen ve değişen dünyamız içerisinde sadece bireyler için değil, toplumlar ve ülkeler içinde önemli bir araç olmuştur. İnternetin sınırları kaldırdığı son yıllarda, sosyal alandan ekonomik alana kadar her alanda ve her yerde iletişim daha fazlalaşmış ve karmaşıklaşmıştır.

Dünya üzerinde en fazla konuşulan dil İngilizce olmaktadır. İngilizce o kadar yaygın hale gelmiştir ki, ana dili farklı ülkeler bile İngilizce eğitim programları oluşturmuşlardır. Çağı yakalamak ve çağdaş olmak küreselleşmenin hayatımıza bir getirisidir. Kültürel olsun, ekonomik veya teknolojik olsun çağı yakalamak için İngilizce zorunlu hale gelmiştir. Ayrıca, tüm iletişim kanallarının İngilizce olması da birçok ülkede kendi ana dillerinden sonra İngilizceyi ikinci dil konumuna getirmiştir.

Yabancı dil öğrenmek için o dilin dil bilgisini ve kelimelerini öğrenmek yeterli değildir. Çünkü dil, kültüre aittir. Yaşar ve gelişir. Yabancı dil öğrenmek için o dilin kültüründen edebiyatına kadar birçok şeyi öğrenmek gerekir. Bu açıdan da yabancı dil kursları aktif dil öğrenmek için bazen yeterli olamamaktadır. Bu eksiklik de özel ders alınarak giderilmektedir. Özellikle aktif bir şekilde İngilizce anlama, konuşma, yazma öğrenmek isteyenler için yabancı bir hocadan İngilizce özel ders almak neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

formula-lingua-yabanci-dil-okulu

İngilizce öğrenmek için özel ders ihtiyaç mıdır?

Aktif anlama, konuşma ve yazma hangi dil olursa olsun emek ve çaba ister. Sadece ders sistemi ile öğrenmek yeterli olmamaktadır. Ayrıca okulda veya kurslarda alınan eğitim çoğu zaman yeterli gelmemektedir. Özellikle anlatılan derslerin anlaşılmaması, oluşan soruların çözülememesi bireyleri özel ders almaya götürmektedir.

Günümüzde özellikle yabancı dil öğrenmek isteyenler için özel ders almak zorunlu hale gelmiştir. Dünya üzerinde en fazla kullanılan dil olan İngilizceyi aktif bir şekilde öğrenmek için de İngilizce eğitim yanı sıra İngilizce özel ders almakta gerekli hale gelmiştir. Çünkü İngilizce, bireylerin sadece özel ve sosyal yaşamları için değil ticari yaşamlarının da ayrılmaz bir parçasıdır. Bazı kişiler kendi anadillerinden çok İngilizce konuşma durumunda bile kalmaktadır. Bu da İngilizceyi diğer dillere göre ayrı bir konuma sokmaktadır. İngilizce özel ders almak hele ki ana dili İngilizce olan yabancı bir öğretmenden ders almak öğrenmek için atılacak en büyük adımlardan biridir. Çünkü dili, o dili konuşan ve yaşayan bir kişiden öğrenmek en etkin ve başarılı bir yoldur.

Formula Lingua ile Başarılı ve Etkin İngilizcede Eğitim Sistemleri

Formula Lingua kurulduğu günden bu güne kurumsal ve bireysel birçok kişiye başarılı şekilde yabancı dil eğitimleri ile hizmet vermiştir. Formula Lingua’da tüm eğitimler ihtiyaçlara yönelik olarak oluşturulmaktadır. Özellikle kurumsal eğitimlerde kurumun hedefleri, istek ve ihtiyaçları eğitimin çerçevesini çizen ana unsurdur. Konusunda uzman ve tecrübeli öğretmenler ile eğitimler vermektedir.

Ders sistemi veya özel dersler ile bireyler ve kurumlara İngilizce, Almanca ve Fransızca özel terzi işi eğitimler vermektedir. İngilizce eğitim alanında Türkiye’nin en başarılı dil okulu olan Formula Lingua, modern eğitim teknik ve araçları ile hizmet vermektedir. Üç veya dört kişilik veya birebir organize edilen İngilizce eğitim programları ile de farkını ortaya koymaktadır.

Formula Lingua’da amaç öğrencinin dili en kısa sürede ve en etkin şekilde öğrenmesidir. Bu amaçla eğitim programları sürekli takip edilerek gerekli görüldüğü durumlarda güncellemeler yapılır. Formula Lingua, herkesin standart kalıplarda dil öğrenemeyeceğinin farkındadır. Bu amaçla da kişiye özel programlar ve yabancı öğretmenleri ile farkını ortaya koymaktadır. Formula Lingua İngilizce özel ders olsun diğer dillerde olsun her zaman en yüksek başarıyı hedeflemektedir. Akademi ile ilgili daha fazla bilgiye erişmek istiyorsanız ayrıca sosyal medya sayfaları üzerinden de takip edebilirsiniz:

Instagram: www.instagram.com/formulalingua/

Facebook: www.facebook.com/formulalingua

Web sitesi: http://formulalingua.com

Adres: Bağdat Cad. Mustafa Mazhar Bey Sok. No:2/6 Selamiçeşme/Kadıköy İstanbul

Değerlendirme

Bu yazı işinize yaradı mı ?
User Rating: 3.74 ( 4 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Çocuğumun-Bilsem-sınavı-başarısını-önceden-nasıl-ölçebilirim

Çocuğumun Bilsem Sınavı Başarısını Önceden Nasıl Ölçebilirim?

0Paylaşım Facebook’ta Paylaş0 Twitter’da Paylaş0 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest0 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Yabancı Dili, Yabancı Hocadan Öğrenmek Gerekli Midir?

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş