Anasayfa / HABER / Türk Eğitim Derneği (TED) 88 yaşında!
Özel Ders
Türk-Eğitim-Derneği-(TED)-88-yaşında!

Türk Eğitim Derneği (TED) 88 yaşında!

Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Türk Eğitim Derneği (TED), 88. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

31 Ocak 1928 tarihinden bu yana, Cumhuriyetin kurucu kadroları tarafından konulan hedef doğrultusunda büyüyen Türk Eğitim Derneği, 88. yaşını kutlamanın sevinci içerisinde. Bünyesinde üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, iktisadi işletmesi, mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyetlerini sürdüren TED, benzersiz burs sistemi ile de maddi imkanı olmayan binlerce çocuğa destek oluyor.

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

TED olarak misyonumuzun bize yüklediği görevleri, bu ülkenin geleceği için yerine getirme çabamız artarak devam edecek. 88. yaşımızı gururla ve bundan sonra yapacaklarımızın verdiği heyecanla kutluyoruz. Bu ülkenin bütün çocukları için, geleceği için, adil bir eğitim için, biz bir sivil toplum kuruluşu olarak sorumluluğumuzun bilincinde var gücümüzle çalışıyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm kurucularımızı saygıyla anıyoruz.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Türk Eğitim Derneği (TED) 88 yaşında!

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

 Eğitim

Forumu

Türkiye'nin Eğitim Forumu Açıldı!

Ücretsiz üye ol, yerini ayırt.

Çözemediğin tüm soruları arkadaşlarına ve öğretmenlere sor!

Yazılı soruları, testler, denemeler, ders notları, kısaca tüm eğitim dökümanlarını ücretsiz indir!

Eğitim tartışmalarına katıl! Okulunu tanıt, yeni arkadaşlar edin!

Öğretmenler ve veliler için ayrılan özel alanlarda soru sor, tartış, dayanışma içinde ol!

Bunu arkadaşınla paylaş