Anasayfa / HABER / TEOG Sonuçlarının Açıklanması Ertelendi
Özel Ders
TEOG 2015 Sonuçları Hakkında MEB'den Açıklama Var

TEOG Sonuçlarının Açıklanması Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklamayla TEOG 2015 Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) açıklanmasının ertelendiğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), daha önce TEOG 2015 Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) 24 Haziran 2015 tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. Bugün herkes sonuçları beklerken sürpriz bir açıklama geldi. Açıklama aynen şöyle:

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanmıştır. İş ve işlemler kılavuzda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülmektedir. Kılavuzda, Yerleştirme Esas Puanların (YEP) 24 Haziran 2015 tarihinde ilan edileceği duyurulmuştu. Ancak süreç içerisinde 1 (bir) soruya açılan davaya ilişkin mahkeme kararı beklendiğinden, yerleştirmeye esas puanların açıklanması idari mahkeme kararı neticesi yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TEOG 2015 özel okul kayıtları da bu sebepten dolayı değişti. Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nin yaptığı açıklama için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

28 Yorum

 1. Hocam iyi günler
  Benim internetten hesapladığıma göre puanım 456,istediğim anadolu lisesinin taban puanı 458 sizce internetten hesapladığım puan mebin hesapladığı puanla örtüşmeyebilir mi ?
  Bir de yüzdelik dilim olayı felan var,o sebepten dolayı ben istediğim liseyi kaçırabilir miyim sizce ?

 2. Hocam bu sene okul teog sınavına giren herkese 50 ek puan verecek diye duydum ne kadar doğru.

  • Merhaba Ezgi Nur.

   Tamamıyla yalan. Yok böyle bir şey.

  • Nestor Fernando Muslera Mîcol(Sahte Ozan Hoca)

   ……….

   • Bir kez daha bu şekilde hakaret içeren bir şey yazarsan, ne yazık ki o son yorumun olur sevgili fake im.

    • Nestor Fernando Muslera Mîcol(Sahte Ozan Hoca)

     Hocam sanırım yanlış anladınız….. herhangi bir kişiye hakaret değildir.Argo bir şaşırma cümlesidir eğer argo olduğu için kızdıysanız üzgünüm ben web ortamında özellikle böyle bir ortamda kimseye hakaret etmem 🙂 Tabii ki bu konu burada konuşulmaz bu yüzden bu yorumuma da ban atabilirsiniz sadece açıkladım 🙂 çünkü konuyla alakası yok tekrar özür dilerim :(.Kimseye hakaret amaçlı söylemedim dediğim gibi bu konuyla alakası olmadığı için yorumu banlayabilirsiniz sorun olmaz :)Saygılarımla

     • Söylediğin kelime küfürdür, bana öğretme istersen canım benim 🙂 Açılımını incelersen kendin de göreceksin. Ayrıca argo kelimeler kullanmak da hoş bir şey değil ve burada kabul edilebilir bir şey değildir. Bilgine.

 3. hocam benim puanım 390 sizce bu puanla sağlık lisesine gidebilirmiyim ?

 4. hocam benim puanım 434 sosyal bilimler lisesine gitmek istiyorum istedigim lisenin puanı 423 sizce yüzde kaç girerim?

 5. Ayip ama ya butun icin gece sirf bunun icin uyku tutmadi

 6. Hangi soruya dava açılmış acaba?

 7. hakkımız helal olmasın

  • Yasin sen hangi haktan bahsediyorsun ne hakkın geçti onlara alt üstü ertelenmiş bugün değilse 3 gün sonra öğrenirsin

   • Burak sen neden bahsediyorsun peki ? Milyonlarca insan puanını bekliyor. Bugün özel okul okul kayıtları başladı. İnsanlar resmi puanlarını bilmeden neye göre kayıt yaptıracak ?! Neye göre okullarla görüşecek ? Robert Koleji’ne başvuracak birisi için virgülden sonraki bir puan bile önemli ve belki de bu soru yüzünden başvuru dahi yapamayacak.

    Bilginiz olmadan fikriniz olmasın.

    • Sayın hocam amacım siyaset yapmak değil bu tür hatalar her yıl oluyor onlarda insan değil mi ? Olabilir değil mi mesela bir öğretmen bir sorusunu yanlış hazırlamış olamaz mı ? İnsanlar puanını 2 gün sonra öğrense ne değişecek bundan 10-15 yıl önce öğrencilere bu kadar haklar veriliyomuydu ? Adam gelmiş bana haktan bahsediyor.

     • Bu arada katılıyorum bilginiz olmadan fikriniz olmasın!!!

     • Olamaz.

      1 sene önceden hangi tarihte, hangi saatte, hangi konulardan olacağı belli bir sınavda HER YIL hatalı soru tartışması olamaz. Bunun insanlık ile bir ilgisi yok. ‘Bir öğretmen’ dediğiniz bu soruları hazırlayanlar kim biliyor musunuz ? Kaç para aldıklarını biliyor musunuz ? Avrupa’da, Amerika’da, gelişmiş ülkelerde bu ve benzeri sınavlarda sorular hiç iptal oluyor mu, böyle tartışmalar her sene, her sınavda yaşanıyor mu biliyor musunuz ?

      Yaptığınız yorumda bilmediğiniz çok açık. Tekrarlıyorum, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak çok yanlış bir düşünce.

      Bu arada olayın siyasetle falan alakası yok benim açımdan. Beni orası ilgilendirmiyor. Kim yapsa aynı şeyi söylerim. Beni ilgilendiren bu çocuklar ve gelecekleri.

 8. Hocam ozamn saat kaçta ve hangi gün açıklanacak

Tartışmaya Katılın

TEOG Sonuçlarının Açıklanması Ertelendi

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş