Anasayfa / HABER / TEOG Sonuçları (YEP ve Yüzdelik Dilimler) Açıklandı!
Özel Ders
TEOG-Sonuçları-(YEP-ve-Yüzdelik-Dilimler)-Açıklandı

TEOG Sonuçları (YEP ve Yüzdelik Dilimler) Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselere yerleşme kapsamında gerçekleştirilen TEOG ortak sınavlarının sonuçlarını açıkladı. İşte TEOG YEP sonuçları ve yüzdelik dilimler…

TEOG sonuçları açıklandı! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), adayların Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) ve yüzdelik dilimlerini açıkladı.

TEOG Sonuçları için tıklayın
30 Haziran 2016, Perşembe, saat 19:00’da TEOG sonuçları, TEOG tercihleri, yerleştirmeler ve yüzdelik dilimler ile ilgili Ozan Çorumlu Youtube kanalından canlı yayınla sizlerle olacak! 

YÜZDELİK DİLİM NEDİR?

Yüzdelik dilim bir orandır. Bir sınava 100.000 kişi girdi diyelim. Adayın yüzdelik dilimi de %2 olsun. Bu aday girdiği sınavda yaklaşık 2000. olmuştur.  Yani; (100.000 x2) / 100 = 2000

Yani yüzdelik dilim, sınava giren adayların genel sıralamasının yüzde olarak ifade edilmiş halidir.

Yüzdelik dilim ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın

TEOG YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Yerleştirme işlemleri için tercihler 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar http://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

Yerleştirme işlemleri için yapılan tercihler http://eokul.meb.gov.tr adresinden bireysel olarak yapılabilecektir. Tercih yapabilmek için, açılan tercih işlemleri ekranındaki «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» butonu seçilecektir. Tercihler mutlaka herhangi bir okul müdürlüğüne gidilerek elektronik ortamda onaylatılacaktır. Onaylanan tercih formunun iki nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalanacak; bir nüshası okulda saklanacak ve diğer nüshası veliye verilecektir. Onaylama işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir düzeltme yapılamayacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Öğrenciler yerleştirme işlemleri için en fazla 25 okul tercihinde bulunabilecektir.

ÖZEL OKULLAR İÇİN KAYIT YAPTIRANLAR TERCİH YAPABİLECEK Mİ?

30 Haziran – 14 Temmuz 2016 tarihleri arasında özel okullara kesin kayıt yaptıran öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır. Kayıt işlemini yapan bu öğrencilere tercih ekranı açılmayacaktır. Bu öğrenciler okul değiştirmek isterlerse bu işlem yerleştirmeye esas nakil döneminde, nakil şartlarını taşıyanlar için mümkün olabilecektir.

Tercih işlemleri için giriş yapıldığında, tercih işlemleri ekranında, «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» ve «ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRACAĞIM TERCİH YAPMAYACAĞIM» butonları görülecektir. Özel okullara kayıt yaptırmaya karar veren öğrenciler, «ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRACAĞIM TERCİH YAPMAYACAĞIM» butonunu işaretleyecektir. Bu öğrenciler tercih hakkını kullanmış sayılacak ancak yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabileceklerdir.

«ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRACAĞIM TERCİH YAPMAYACAĞIM» butonunu işaretlediği halde 9 Eylül 2016 tarihine kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan öğrencinin kaydı, bu tarihten itibaren açık ortaöğretim kurumlarına yapılacaktır.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme sonuçları 8 Ağustos 2016 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecektir. Öğrencilerin T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sorgulanabilecek, ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Yerleştirme sonuçları isteyen velilere kısa mesaj ile bildirilebilecektir.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler 16 Eylül 2016 mesai saati bitimine kadar Açık Ortaöğretim Kurumları İrtibat Bürolarına müracaat edip okul türünü seçerek kesin kayıtları yaptırmaları gerekmektedir.

Hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, açık öğretim kurumlarına yerleştirilecektir. Bu öğrenciler istemeleri halinde 05-08 Eylül 2016 tarihleri arasında il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca, il/ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvurusunda bulunabileceklerdir.

BOŞ KALAN KONTENJANLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Okulların boş kalan kontenjanları, 08 Ağustos 2016 tarihinde http://e-okul.meb.gov.trinternet adresinden ilan edilecektir.

YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

 • 09-15 Ağustos 2016
 • 19-23 Ağustos 2016
 • 26-31 Ağustos 2016

tarihlerinde olmak üzere 3 kez yapılacaktır. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurularının her birinde üçer okul tercihi yapabilecek ve tercihlerde boş kontenjan şartı olmayacaktır.

Yerleştirmeye esas nakil işlemlerinin sonuçları,

 • 19 Ağustos 2016
 • 26 Ağustos 2016
 • 05 Eylül 2016

tarihlerinde http://e-okul.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: 3.07 ( 3 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

52 Yorum

 1. Soruları iptal edilen arkadaşlar sonucunuza yansıdı mı acaba bilgi verir misiniz

 2. Hocam 2.87 yuzdelik dilimle 2.19 luk liseye girebilirim yim aşağı yazmışsınız sanırım ama okunmuyor

  • Okunmuyor değil, bulamamışsın.

   İmkansız diyemem fakat şansının da yanında olması gerekiyor. Geçmiş yorumları kırmızı renkle yazan ÖNCEKİ YORUMLAR butonuna tıklayarak görebilirsin.

 3. Türkiye geneli yuzdelik dilimim yüzde 5.1 il içinde ise yüzde 1.86 güzel mi sizce 476 puanlık liseye gider miyim istediğim lisenin yuzdelik dilimi ise yüzde 2.41 öncelikle iki sorum var guzel mi 🙂 ikincisi bu liseye (zannetmiyorum ama sorayım) gider miyim 🙂

 4. Hocam Türkiye geneli yuzdelik dilimim yüzde 5.1 il içinde ise yüzde 1.86 güzel mi sizce 476 puanlık liseye gider miyim teker teker cevap verebilir misiniz? saygilarimla…..

 5. Hocam benim puanım 389 yüzdelik dilimim türkiye geneli %23 istediğim okulun geçen seneki yüzdelik dilimi %18 girebilme ihtimalim varmı 2 tercihlerle filan girebilirmiyim cevaplarsanız sevinirim

  • Merhaba Kemal.

   %5 büyük bir fark. Zor diyebilirim. Nakil işi ise tamamen şans işi.

   • Hocam geçen senenin yüzdelik dilimi bu. Bu sene okuldaki hocalarımız puanlarda düşüş yaşanır dedi düşüş yaşanırsa yüzdelik dilimde yükselme olurmu

    • Zaten önemli olan geçen senenin yüzdelik dilimleri. Elimizde başka bir veri yok, olamaz da. %5 çok büyük bir fark. Bu kadar düşüş olması çok çok az bir ihtimal. Hatta olmaz diyebilirim.

     • Okulun kontenjanı 340 nakillerle girme ihtimalim artarmı hocam. Her sene 40-20 kişilik boşluklar oluşuyomuş okulda

      • Nakil işi tamamen şans işi Kemal.

       • 2 sorum daha var hocam cevaplarsanız sevinirim
        1: bu senenin taban puanları ve yüzdelik dilimleri ne zaman acıklanır
        2:şans işi derken neyi ima etmek istiyosunuz hocam oraya bi açıklık getirin.
        Şimdiden teşekkür ediyorum

        • Bu seneni taban puanı ya da yüzdelik dilimi diye bir şey yok. Geçen seneki yüzdelik dilimlere göre tercihleriniz yapacaksınız. Bu seneki taban puan ve yüzdelik dilimleri sizlerin bu seneki yapacağını tercihler belirleyecek ve bu yüzdelik dilimlere göre de gelecek sene liseye gidecek öğrenciler tercihlerini yapacaklar.

         Şans işi demek şans işi demek işte 🙂 Nakillerde kimin, nereyi, ne kadar tercih edeceğini öngörmek imkansız. Başvurunu yaparsın, şansın da varsa nakil başvurunu başarılı olur. Bu esasen normal yerleştirmeler için de geçerli bir şey.

       • 0.18 hocam

 6. Hocam 7.24 yüzdelik dilim ile 5.51 lik okul tutar mı?

 7. İl yüzdelik dilimi %6.13 Türkiye geneli &6.83 istediğim Elbistan fen lisesi 2015 de yüzdelik dilimi %4.56 almış acaba gidebilir miyim ? Kahramanmaraş merkezde oturuyorum

 8. Hocam 2015 yuzdelik dilimleri aciklandi simdi bir daha sorayim benim puanim 495.2736 istedigim liss istanbul ataturk fen lisesi gelir mi son yuzdelik dilimi 0.20

 9. Merhaba hocam ben 445 aldim yüzdelik dilimim 9.64 liselerin yüzdelik dilimleri düşer mi yoksa artar mı?Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu lisesine girebilme şansım var mı ?Gecen sene o lisenin yüzdelik dilimi 4.27ymiş.

 10. Ben 327 puanla 380 puanlık saglik meslek lisesine girebilir miyim acaba Oranın yüzdelik dilimi 21 benim ise 37 girermiyim acaba hocam acil cep lütfen ?

  • Merhaba Ebru.

   Bu sitedeki sorular müsait olduğum zamanlarda ve SIRASIYLA cevaplanmakta. Acil diye bir şey yok.

   %15 lik fark çok çok büyük bir fark. Çok zor diyebilirim.

 11. puanım 458 türkiye geneli yüzdelik dilimim %6,83 bana elbistan fen lisesi gelir mi kahramanmaraş merkezde oturuyorm

 12. Yüzdelik dilimler neden açıklanmadı

 13. Hocam Milli eğitim bakanlığının kendi sitesine girin orada “2016 Yılı Temel Eğitimden Geçiş Uygulaması Kapsamında Oluşan Yerleştirme Esas Puan Değerleri ” yazan kısma tıklayınca Tc filan istiyor girince direk çıkıyor bende bu şekilde baktım.

 14. merhaba hocam puanım 463.1261 yüzdelik dilimim 5.74 istediğim lise geçen sen en son 458 le almış yüzdelik dilimi 4 girme ihtimalim nedir

 15. Merhabalar ben teog dan 477 aldım il y.d 4.08 Türkiye y.d 2.87 istediğim lise geçen yıl 479 la ondan önceki yıl 473 le aldı sizce girebilir miyim lütfen bu soruda bana yardımcı olun teşekkür ederim

 16. Puanım 465 Yüzdelik dilimim 5.41 istediğim lise 452 puan yüzdelik dilimini bir siteden 4.60 olarak buldum kafam çok karışık olur mu istediğim lise hocam

 17. ya nerden bakıcaz sabahın 9 undan beri bekliyorum. bir türlü öğrenemedim.

 18. yok hoccam goremıyorum

Tartışmaya Katılın

TEOG Sonuçları (YEP ve Yüzdelik Dilimler) Açıklandı!

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş