Anasayfa / HABER / TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Özel Ders
TEOG-Sonuçları-Ne-Zaman-Açıklanacak

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih öğrenciler ve veliler tarafından merakla bekleniyordu. MEB konu hakkında sabah saatlerinde flaş bir açıklama yaparak, TEOG sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacağını duyurdu. Peki TEOG sınav sonuçları bugün açıklanacak mı, saati belli oldu mu? İşte detaylar…

TEOG 1. Dönem sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından merak konusu olmaya devam ediyordu. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçis sınavı bu yıl 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşmişti. MEB, TEOG sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacağını duyurdu.

TEOG sınav sonuçları bugün açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 8. sınıf öğrencileri için 23-24 Kasım’da uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) birinci dönem sonuçları bugün açıklanacak. Sınava, yaklaşık  1 milyon 190 bin öğrenci katılmış ve adaylar Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden ter dökmüştü.

Bakanlık sonuçların açıklanacağını Twitter hesabından da duyurdu. Ancak saat vermedi.

TEOG sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizden duyurulacaktır.

TEOG SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB tarafından ortaokul 8’inci sınıflara uygulanan 23-24 Kasım’daki TEOG birinci dönem oturumlarına katılamayan ve geçerli nedeni olan öğrencilerin girdiği mazeret sınavları ise 17-18 Aralık’ta yapıldı. Peki, 1 ay daha geç yapılan mazeret sınavları ne zaman açıklanacak? Mazeret sınavları da dahil olmak üzere tüm TEOG sonuçları aynı anda MEB’in resmi internet sitesi üzerinde yer alan sonuç sorgulama sayfasından erişime açılacak.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarının ardından hatalı soru iddiaları gündeme geldi.İngilizce, Türkçe, din ve ahlak ile matematikten birer sorunun hatalı olduğu veya konularının müfredatta bulunmadığı iddiasıyla iptalleri için imza kampanyası başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda bir komisyonun, din ve ahlak sorularından ‘Merve’nin babaannesi’ ve Türkçe testindeki ‘Unutmak’ kelimesinin anlamıyla ilgili soruya itirazları değerlendirdiği öğrenildi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş