Anasayfa / HABER / TEOG 2015 2. Nakil Sonrası Boş Kontenjan ve Taban Puan Sorgulama
Özel Ders
TEOG 2015 2. Nakil Sonrası Boş Kontenjan ve Taban Puan Sorgulama

TEOG 2015 2. Nakil Sonrası Boş Kontenjan ve Taban Puan Sorgulama

TEOG 2015 2. nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni oluşan boş kontenjanlar ve 2. nakil sonrası oluşan nakil puanları belli oldu.

TEOG 2015 2. nakil sonuçları belli oldu. TEOG 2015 2. nakil sonucu oluşan boş kontenjanlar ve okulların nakil ile aldıkları en son öğrencinin puanları da MEB tarafından açıklandı. Yeni oluşan puanları ve boş kontenjanları aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

TEOG 2015 Boş Kontenjan Sorgulama İçin Tıklayın

MEB’in yeni oluşan boş kontejanlar ve puanlarla ilgili açıklaması şöyle:

BOŞ KONTENJAN:14 Ağustos 2015 tarihli yerleştirme, 24 Ağustos 2015 tarihli yerleştirme ve 31 Ağustos 2015 tarihli yerleştirmeye esas nakil sonuçlarına göre yapılan kayıt işlemleri sonucu kalan boş kontenjan değerleridir. İlgili makam oluruna göre özel okullara nakil geçişleri sürekli açık olduğu için boş kontenjan değerleri ayrılan öğrencilerden dolayı anlık değişebilir.
TABAN PUAN:31 Ağustos 2015 tarihli 2. yerleştirmeye esas nakil başvurusu yerleştirme sonuçlarına göre tercihe son yerleşen öğrencinin puanıdır.

TEOG 2015 3. nakil başvuruları 31 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar bu nakil döneminde de en fazla 3 tercih yapma hakkına sahipler. Nakil başvuruları mutlaka herhangi bir ortaokul müdürlüğüne gidilip onaylatılmak zorunda.

TEOG 2015 Nakillerle İlgili Sık Sorulan Sorular

TEOG 2015 3. nakil başvurusunda bulunacağınız okulları ya da sormak istediklerinizi aşağıda yer alan Tartışmaya Katılın bölümünde hem bana, hem de arkadaşlarınıza sorabilirsiniz.

Değerlendirme

Bu yazı işinize yaradı mı ?
User Rating: 2.83 ( 6 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

70 Yorum

 1. ben kayıtımı baka okula aldırmak istiyorum aldırma imkanım varmı yani aldırabilirmiyim

 2. Ozan bey ben bir veli yim .sizce teşviklerden sonra Devlet okullarından ozel okullara gecis olur mu ya da zaten yuksek puan alanlar indirimini alip gecti mi dersiniz.Ayrica eger ozellere gecis olursa bakanlik taban puanlari azda olsa geriye cekip acik olan kontejyanlari doldurur mu bu iki konuda ongorunuz nedir simdiden cevabiniz icin tesekkur ederim.

  • Merhaba.

   Özel olarak teşvik sonrası özelden devlete özellikle bir geçiş olacağını pek sanmıyorum. Elbette kesin bir şey söylemek mümkün değil, takip etmek gerekiyor fakat ben özel olarak yoğun bir geçiş olacağını pek düşünmüyorum.

   Bakanlığın taban puanlar ile oynayacağını da sanmıyorum.

 3. hocam ben 3. nakilimi cuma günü yaptım iptal ettirme şansım var mı?

 4. Hocam merhaba. Ben 3.nakil için başvurdum. Bugün 3.nakiller bitti. Ben e okula 14 ağustosta kazandığım okulda olan numaramla girdiğimde “girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunmamaktadır” yazısı çıktı. Geçen hafta cuma günü girdiğimde e okua giriyordu. Bu tercihlerimden birine yerleştiğim anlamına mı geliyor? Biliyorum sonuçlar açıklanmadı ama e okula giremiyorum ondan sordum.

 5. merhaba hocam benim puanim 446 istedigim okulun puani ise 448 en son 447 ile almis ve bir bos kontenjani var sizce gelirmi

Tartışmaya Katılın

TEOG 2015 2. Nakil Sonrası Boş Kontenjan ve Taban Puan Sorgulama

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş