Anasayfa / HABER / Takviye Kurslarıyla İlgili Öğretmenlerin Bilmesi Gereken Her Şey
Özel Ders
Takviye Kurslarıyla İlgili Öğretmenlerin Bilmesi Gereken Her Şey

Takviye Kurslarıyla İlgili Öğretmenlerin Bilmesi Gereken Her Şey

Takviye kurslarıyla ilgili öğretmenlerin bilmesi gerekenler neler ?

Takviye kurslarında görev alacak öğretmenler ne haklara sahipler ? Takviye kurslarında çalışacak öğretmenler ne kadar ücret alacaklar ? Ne kadar hizmet puanı alacaklar ? En fazla kaç saat ders verebilirler ?

  • Öğretmen kursu hafta içi saat 18.00 den önce veriyorsa bir ders saati için; 2 katı ücreti gündüz tarifesi olarak ödenir. Öğretmen kursu hafta sonu ya da hafta içi saat 18.00 den sonra veriyorsa bir ders saati için; 2 katı ücreti gece tarifesi olarak ödenir.
  • Öğretmen kurs verdiği her ay için ilaveten 0,5 hizmet puanı alır. Örneğin; bir öğretmen 1. dönem boyunca kurs versin. 3,5 ay sürecek olan bu kurs için ilaveten 2 hizmet puanı alır.
  • Kurs tercihinde bulunan öğretmenlerin tercih ettikleri kurumlarda ihtiyaç yoksa kurum tarafından ihtiyaç fazlası olarak belirtilir. Böylece öğretmen bir sonraki tercih ettiği kurumun havuzuna düşer, tüm kurumlarda ihtiyaç fazlası gösterildiğinde de ilçenin havuzuna düşer. Böylece ilçede ihtiyaç halinde kendi branşında başka bir okulda da görevlendirilebilir.
  • Bir okulda aynı branşta birden fazla öğretmen varsa kursu hangi öğretmenin vereceğini öğrenciler belirler. Örneğin; bir okulda Matematik branşında 3 öğretmen olsun. Öğrencilerin tamamı A öğretmenini tercihlerinde seçip, B ve C öğretmenlerini hiç seçmemişse o kurs yöneticisi okuldaki Matematik kursunun tamamını A öğretmenine vermekle yükümlüdür.
  • Öğretmenler kursta zorunlu olarak görevlendirilemezler.
  • Öğretmenler kurs planlarını MEB in web sitesindeki hazır matbu planları indirerek kullanacaktır, ayrı bir plan yapmayacaklardır.
  • Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dâhil toplam 40 saate kadar ders verebileceklerdir. Örneğin; öğretmen okulda haftada 24 saat derse giriyorsa en fazla 16 saat kurs verebilir. Yani ikisinin toplamı 40 saati geçemez.
  • Kurslarda ücretli öğretmenler de görev alabilir ve 2 kat ücret uygulamasından faydalanabilir.
  • Kurslar öğrencilerin devamsızlıkları, istenilen verimin alınamaması vb. nedenlerden ötürü kurs merkezi yöneticisinin görüşü alınarak İlçe Komisyonu tarafından kapatılıp yarıda kesilebilir.
  • Kurslar ya dönemlik ya yıllık (1.ve 2.dönem) ya da yaz kursu şeklinde açılabilir.

MEB Atamaları-Burak Hoca

Destekleme ve yerleştirme kılavuzu için tıklayın.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

'Sadece-8'den-soru-çıksın'-Kampanyasına-44-Bin-İmza

‘Sadece 8’den soru çıksın’ Kampanyasına 44 Bin İmza

9Paylaşım Facebook’ta Paylaş6 Twitter’da Paylaş1 Beğen!1 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Takviye Kurslarıyla İlgili Öğretmenlerin Bilmesi Gereken Her Şey

Bunu arkadaşınla paylaş