Anasayfa / Şikayetler
Özel Ders
Şikayetler

Şikayetler

Şikayetler bölümüne hoş geldiniz.

Bu bölümde öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz eğitim ile ilgili her türlü şikayetlerini aşağıdaki yorum bölümlerinde dile getirebilir, seslerini duyurabilir, konular üzerinde tartışabilirler.

Şikayetlerinizin bir bölümü site editörlerimiz tarafından incelenip, sitemizde haber/makale olarak da yayımlanabilir, ilgili makamlara ulaştırılabilir.

Bu bölüm soru-cevap bölümü değildir. Sorularınız için lütfen soru-cevap bölümünü kullanınız.
Sitemizdeki tüm içerikten mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

Değerlendirme

Şikayet bölümünü beğendiniz mi ?
User Rating: 4.05 ( 9 votes)

FACEBOOK YORUMLARI

206 Yorum

 1. Tülay yıldız

  Ben de şikayetçi yim rana hanım. Ağlıyorum sürekli ilk yanlış tercihler yaptık bir yardım eden olmayınca şimdi istemedigi bir liseye gitmek zorunda ve bu ayki nakil isteğini kaçırmış iz. Bakalım daha neler olacak inanın aklımıza gelmeyen başımıza geldi cok magduruz. Istedigi yerlere puanimiz yetiyor ee bizden yüksek gelince biz hep açıkta kalıyoruz. Sonra bize haktan esitlikten bahsedilmesin.benim cocugumun puanının altindakiler bile anadolu lisesindeyken biz hala giremedik ben anlamıyorum bu sistem böyle olmaz…

  • Tülay hanım çocuklarımız için son derece üzgünüm….az puan çok puan diil olay.Küçücük yaşlarına büyük bir mağduriyeti sığdırttılar.Kesinlikle hak etmiyorlar kaç puan aldılarsa ouan üstünlüğüne göre yerleştirilmek onların hakkı.Bu kadar açık ve net .Kendilerine sunulan şartlarda kurallara uyarak ellerinden geleni yaptı bu çocuklar….ve açıklanan teog sınavında ki puanlada teyid edildi yaptıkları.Artık sıra yapılanın karşılığını vermekte ister 200 puan ister 300 ister 400 ….aldıkları puanı boş kontenjanlar doğrultusunda puan üstünlüğüne göre yerleştirmek….önlerine koca bir engel koyarak 1 puan ile kendilerini kötü hissetirmek niye…Bu kadar şikayet,durumdan memnuniyetsizlik varken mesul olanlardan bir açıklama ve puan esnekliğiyle şu geçtiğimiz 1 ayın telafisini talep ediyoruz….

  • Tülay Hanım ;change.org’da başlattığımız imza kampanyasına katılın imzalayın ve imzalatın.Face’de Ozan Çorumlu sayfasında paylaşılan nakillerle ilgili yazıyı sayfanızda oaylaşın lütfen….sesimizi duyurabilmek için beraber hareket etmemiz şart

 2. Bugün21 ekim ve ay sonuna kadar yapılan nakil işlemleri son bulmuş bu nasıl bir iştir yaa ben anlamadım ay sonuna kadar denen nakil işlemleri kapatılmış ve bundan biz garip halkın haberi bile yok valla çok zor durumdayizzaten 1 ay bekle zzaten 1 okul seçim hakkımız var ve onu da kaçırdık gel de keçileri kaçırma

  • Tülay hanım haberiniz nasıl yok ….okul söylemiyor mu?Zaten sizin puanınız istediğiniz okulun aşağıdaysa nakil yapamıyorsunuz….

 3. özgürlük adı altında sıkıştırılmış nice yanlışlar….çocuklar kendi kararlarını kendileri alsın,çocuklarınızı dinleyin , aile içinde bir karar alırken çocuklarınıza da danışın,iyi şeylere yönlendirin vatan sevgisiyle büyütün ,vatanına güvenmeyi öğretin…tüm bunlara inansınlar veya bu duyguların gelişme sürecinde tam ergenliğin ortasında haksızlığa uğrasınlar toparlayamasınlar….güvenlerini kaybeden ve isteksizleşen bu çocukların böyle bir duruma düşmesinin sebebinden sebep olanlardan şikayetçiyim.Alınan her kararı objektif değerlendirmek artıları nedir eksileri nedirlerle ortaya koymak pozitif kazançlar ağır basana kadar vazgeçmemek hepimizin menfaatinedir…çünkü herşey birbiriyle bağlantılı herkesin bir birine ihtiyacı var.Bugün özgüveni düşmüş gençleri olan bir ülkeye yarın ilkeleri olmayan güvensiz ebeveynler çocuk yetiştirecektir…hakkaniyet içinde dilerim herşey yoluna girer…

 4. Evet puanımız taban puandan yüksek ama nakil olamıyoruz nakil başlıyalı 2 ay oldu .Ne yapmalıyız nakil hakkını verdiniz ama neden nakil işlemi gerçekleşmiyor ?tıkanıklık nerede çözüm bulun lütfen artık ,eğitime bir ferahlık gelsin istiyoruz .Çok mu şey istiyoruz ki ?Eğitimli gençlerin yetişmesi için kolaylık istiyoruz .Mimar olmak istiyen bir öğrencinin puan farkıyla Turizm ve otelcilik böliümüne gitmek zorunda kalmasını ve onun psikolojini bir düşünün .Bu nakil engeline takılan bir örnek !!böyle hedefi başka ,okuduğu bölüm apayrı olan yüzlerce öğrenciden yalnızca birtanesi ….Nakilleri hızlandırıp ,kontenjanları düzenleyin ki nefes alalım artık ?

 5. Puanimiz taban puanindan yuksek oldugu halde giremiyoruz ne yapmamiz gerek artik anlamadim kalksin su taban puan!

 6. Amaç puan istemek değil !!İsteğimiz okulun taban puanı kızımın puanının çok altında olmasına rağmen nakil başvuru sonucunda olmadı bua ay bekliyoruz okulu aradım kontenjan sınırlı yine olmaz diyor .Nakil hakkı olanlar yerleşemiyor 0,5puanı eksik olanlar başvuruda bulunamıyor bu nasıl bir çelişki ??zaman geçiyor dersler hızla devam ediyor biz hala nakil bekliyoruz yeter artık bu belirsizliğe bir son verin yıprandık !!!!

 7. Arkadaşlar imza kampanyasına katılın lütfen…change.org’da başlattığımız imza kampanyası sesimizi duyurabilmemiz için ufakta olsa bizim şansımız.Ama imzalayarak katkıda bulunrsanız şansımızı da büyütürüz.Çok çok rica ediyorum.Yenilgiyi kabulenmemek lazım çünkü doğru olan biziz….1 sene boyunca ellerinden geleni yapan çocuklarımız gözden kaçırılan bir ayrıntının bedelini ödememeliler.Buna izin vermemiz lazım.Hak yerini bulacaktır.Biz ne danıştayın kararına karşı geliyoruz ne de torpil istiyoruz .Biz diyoruz ki teşviği ilk nakille açıklasaydınız boşalan kontenjanlara nakil yapardık.Ama nakil sonrası açıklanan teşvik nedeniyle boşalan kontenjanlara taban puan engelinden başvuramadık….Taban puanını kaldırma ama bu durumdan mağdur olmuş çocukları,çocuklarınızı,çocuklarımızı hak ettikleri başarılarını doğru değerlendirerek hak ettikleri okullara taban puanını esneterek mağduriyetlerini gider….Bu çocuklar 400 puan almışken 480 puanlı okula gitmek istemiyorlar….bu çocuklar 460.13 puan alarak 461.18 puanlı okula gitmek istiyorlar …19 açık kontenjanda var…daha ne olsun.Geçen hafta açık liselerin örgün nakilleri vardı .Ne oldu hala kontenjanlarda düşme yok.Zaten girselerdi ilk tercihlerinden girerlerdi.Lütfen lütfen ayrıntıları es geçerek ,yüzeysel değerlendirmeler yapmayalım.Dediğimiz 2.2=4 açık mantıklı ve herkesin anlayabikeceği kadar basit.Dinleyin,görün,anlayın….ve dinlerken duyun,duyduğunuzu uygulayın….

 8. Gerçekten şaşkınım….bir öğrencinin aklına hiç gelnemesi gereken dejenere olmuşluğun,yetersiz haksız eğitimin ve ellerinden maalesef bir şey gelmeyen velilerin seyirci kaldığı çocuklar…haksızlıkla karşılaşsanız bile doğruluktan ayrılmayın…doğru yapmanın yaşı yoktur.Her zaman doğruyu kendinize yakıştığı şekilde etik değerlerinizi koruyarak savunun.Ve kitap okuyun.

 9. Merhaba hocam sizinle acik konusmak istiyorum.
  Oncelikle merhaba ben 10.sinif ogrencisiyim imam hatip lisesinde okuyorum suan fakat anadolu lisesine gecmek istiyorum ancak cogu okulun taban puani 260 ama nakil basvurusu yaptigim zaman cikmiyor puanim 299 ne yapmami onerirsiniz meslek lisesinde de okumak istemiyorum okul mudurune para mi teklif edelim ne yapalim lutfen bilgi verebilir misiniz.

 10. Tabi ki bu konuda bir bilene danışılacaktır…adım adım ilerlemek önümüzü görmemizi sağlar.Şu an yapılması gereken imza ile destek olabilmeleri için çok kişiye ulaşabilmek hatta durumu anlatabilmektir.

 11. change.org/…/nabi-avci-teog-barajları-5… taban puanı sorunu için imza topluyoruz yardımcı olurmsun

 12. inşallah berna hanım….dilerim mağduriyetimiz için uğraşımız çocuklarımızın çok uğraş vermelerine rağmen1 puanla kaçırdıkları istedikleri okula gitmesiyle son bulur…Hakkaniyet içerisinde karşılık bulma ümidiyle??

 13. Rana hanım imzaların 9 tanesi yönlendirdiklerime ait ,sayı gittikçe artıcak .Mağdur olan veli ,öğrenci çok fazla …

 14. berna hanım yönlendirebildiniz mi imza için

 15. berna hanım ozan çorumlu face sayfasını takip edelim.

 16. change.org’da teog taban puan esnekliği ile ilgili bir kampanya başlattık…

 17. face var ise paylsşın sayfanızda Berna hanım….

 18. Rana hanım imza kampanyası linkini göremedim ?

  • Nabi AVCI: Teog barajları 5 puan esnetilsin !! – Kampanyayı İmzala!
   change.org/p/nabi-avci-teog-barajları-5-puan-esnetilsin?recruiter=355551380&utm_source=share_petition&utm_medium=sms

   • 5 puan cok az 10 puan bari denilseydi de cogunluga hitap etseydi.teog nakillerde bile 20 puan esnetilmisti.

 19. Ben de yanimdaki Okulu 1 Puanla Kaybediyorum Bundan dolayi Taban puanın kalkmasını istiyorum.

  • ilayda’cım imza kampanyamızı farkettiğini umuyorum.Sende imzala ve imzalat lütfen.Haklı olarak istediğin okula kavuşabilesin

 20. kızım 463,9 puan aldı.Evimizin yakınındaki okulu 1 puanla kaçırdı.Şu anda başka bir okula 1 saatte gidiyor.Bu yüzden mağduruz taban puan şartının kaldırılmasını değilde sadece düşürülmesini istiyoruz 5,10 yada 20 puan düşürülmesini istiyoruz.Benim kızım gibi 1 puanla istediği okulu kaçırıp mağdur olan binlerce insan var.Biz sesimizin duyurulmasını istiyoruz ve hak ettikleri okula gitmesini istiyoruz.Bütün yıl çalışıp sadece 1 puanla istediği yeri kaçırıp nakillerde taban puan şartı konulması son derece emeğe saygısızlık olarak nitelendiriyorum. Bu durumun düzeltilmesi ve çocuklarımızın hak ettiği emeği ve saygının verilmesini istiyoruz.

 21. Sevgili Meb kızım 9. Sınıfa gidiyor nakil dilekçesi verdik başka bir okul için taban puan fazla fazla tuttuğu halde olmuyor yep üsyünlüğüne sıra gelmiyor . Aynı okulda 102 evet yanlış yazmadım 102 kontenjan boş 11. Sınıflarda .Bu okuldaki boşluk için 9.sınıf açarsanız bizlerde mağdur olmayız 9.sınıf öğrrncileri kontenjan bekliyor 11 .sınıf öğrenci bunu yeni sınıf açarak dengelemek manyıklı olmazmı ?lütfen sesimize kulak verin …

  • berna hanım sayfaya yönlendireceğiniz arkadaşlarımız varsa yönlendirelim lütfen ne kadar ses olursa okadar duyarlar

   • Rana hanım emin olun bizim gibi yüzlerce mağdur veli var .sayfaya yönlendireceğim .

    • Nabi AVCI: Teog barajları 5 puan esnetilsin !! – Kampanyayı İmzala!
     change.org/p/nabi-avci-teog-barajları-5-puan-esnetilsin?recruiter=355551380&utm_source=share_petition&utm_medium=sms

 22. taban puan engeline takılan çocuklara okullarda ki boş kontenjanı kullanma hakkı verilsin bir puanla 1 saatlik okula gitnek zorunda kalıyorlar….açık liseye giden ve nakil hakkı verilen çocukşarın sanmıyorum ki puanları 300 ‘ü geçsin…onlara örgün hakkı verilmek üzere gerçekleşen bu son nakilinde taban puan şartına ve puan üstünlüğüne göre yapılacak …yine bizim istediğimiz 460 üstü okullar boş kalacak…yani defalarca olduğu gibi şimdide diyorum ki giden gitti, yerleşen yerleşti az bir puanla kaçıran çocuklara ya taban puan esnetin veya taban puan engelini kaldırın….teşvikler geç açıklandı diye boşalan kontenjsnlara nakil isteyemeyen 1 puanla kaçıran çocuklar için yapın bunu …geçen senenin yoğunluğundan çalışmalarının sonucu olarak hak ettikleri okula geçiş yapma hakkı verin…daha ne diyelim

 23. Nakil isteğimiz okulun taban puanından çocuğumun puanı 68 puan fazla ,kontenjan 18 ama şansımızın olmadığı söyleniyor !!öte yandan istediğimiz başka bir okulun puanıda kızımın puanından 1 puan fazla müracaat edemiyoruz .Hoş nakil dilekçesi verme hakkımız olsada yerleşeceği yok ya çocuğumun …Peki durum böyleyken bu nakil açma hakkı ne oluyor ?oyalanmaktan başka bir durumda değiliz Meb bu karmaşaya son vermeli eğitim sistemine ne oldu böyle 9.sınıfta bu kadar sıkıntı yaşatılırmı ?lise 1 de böyle olduk ilerleyen yıllarda ne olur acaba halimiz ???Lütfen artık bu labiranttan çıkarın çocukları ??

 24. Açık liseye yerleşmek zorunda kalan öğrenciler nakil hakkı doğdu taban ğuan ve kpntenjan doğrultusunda donuçlar 21 Ekimde açıklanacakmış .Meslek liseleri dolu ,Anadolu için puanları yetmez nereye yerleşecek bu çocuklar ?Peki biz nakil bekleyen okul değiştirmek isteyenler ne olucak ?yine bu ay git bidaha ay gel mi olacak !!!hak çıkarmak önemli değil sonuca ulaşılacakmı ??ben ce hayır ,siz ce ???

 25. danıştay bu kararı alırken verdiği nakil haklarınıda tam kullanabilme hakkımızıda elimizden aldı….nakillerin bitiminde açıklanan teşvikler sonrasında boşalan kontenjanlara başvuramadık taban puandan dolayı….teşviği açıkla önce…giden gitsin bizde nakil isteyelim bunun üstüne hala kontenjan varsa yapacak bişey yok.Kontenjan olması için teşvik bekleyen çocukları bekledik bizlerde

Tartışmaya Katılın

Şikayetler

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

 • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
 • Derslere Yardımcı Özel Ders
 • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
 • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
 • Skype Özel Ders Seçeneği
%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş