Anasayfa / HABER / Öğretmenlerin Yüzde 51’i Doğuya Atandı
Özel Ders
Öğretmenlerin-Yüzde-51'i-Doğuya-Atandı

Öğretmenlerin Yüzde 51’i Doğuya Atandı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bastığı butonla dün 30 bin öğretmen atandı. 104 branşa 30 bin kontenjan için 121 bin 233 öğretmen adayı başvurdu. Atamaların yüzde 51’i Doğu ve Güneydoğu illerine gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca dün Ankara’da düzenlenen törende kura için gerekli olan numaranın üç rakamını Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi. Erdoğan, daha sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yla salondaki adaylardan rakam istedi. Kura numarasının “357145932” olarak belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama butonuna bastı. Ekranda isimlerini gören öğretmenler sevinç gözyaşları döktüler.

Atamaların yüzde 51'i doğu ve güneydoğuya... Tweet’lemek için tıkla

Bakan Avcı, 30 bin atamayla birlikte öğretmen sayısının 923 bin 133’e çıktığını söyledi. Avcı,

Bu dönemde atayacağımız öğretmenler hemen sınıfa girmeyecekler. İkinci yarıyıl boyunca meslekte en az 10 yılını doldurmuş kıdemli öğretmenlerin yanında yönlendirme eğitiminden geçecekler.

dedi. Şanlıurfa Siverek’e sınıf öğretmeni olarak atanan Nur Pınar, sevincini telefonda annesiyle paylaşırken gözyaşlarına boğuldu. Pınar, iki yıldır atama beklediğini söyledi.

Adana’da 2014’teki Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) saç rengi sınav giriş belgesindeki fotoğrafından farklı olduğu için, başkasının yerine girdiği şüphesiyle gözaltına alınınca sınava giremeyen Pelin Derya Çetinkaya (26), geçen yıl tekrar girdiği sınavda aldığı puanla Van’a atandı.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Öğretmenlerin Yüzde 51'i Doğuya Atandı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş