Anasayfa / HABER / Nabi Avcı’dan TEOG ‘nakil’ açıklaması
Özel Ders
Nabi Avcı'dan TEOG 'nakil' açıklaması

Nabi Avcı’dan TEOG ‘nakil’ açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TRT Haber’deki canlı yayında gündeme ilişkin bir çok konuya değinirken, TEOG nakil süreciyle ilgili de açıklamalar yaptı.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TRT Haber’deki canlı yayında gündeme dair bir çok konuya değindi. Konularda öğrencileri en çok ilgilendiren kısımlardan biri de şüphesiz TEOG nakil süreci ve yaşanacaklar. İşte Nabi Avcı’nın TEOG nakil süreci ile ilgili değerlendirmeleri:

Mesela sizin sormadığınız, ama benim sormanızı beklediğim şeylerden bir tanesi de, nakiller nasıl olacak meseleydi. Ben diyelim temel liseye kaydoldum, okuluma dönebilir miyim veya şimdi başka bir okulda okuyorum, temel liseye geçebilir miyim gibi…

Nakil takvimimiz şöyle: Yeni kayıt olan çocuklarımız için 14 Ağustos’ta tercihler sonuçlanmış olacak ve öğrencilerimiz nereye yerleştiklerini görecekler, ondan sonra ´ben o okula değil de şu okula gitmek istiyorum´ diyenler geçmek istedikleri okulların  kontenjanlarına bakarak 17-21 Ağustos tarihleri arasında birinci nakil başvurularında bulunacaklar.

Bu nakil başvurularını biz puan üstünlüğüne göre, -burayı özellikle vurguluyorum, puan üstünlüğüne göre-  sıraya koyuyoruz ve 24 Ağustos’ta bu birinci nakil taleplerini değerlendirmiş olacağız. Sonra buna rağmen istediği okula yerleşememiş olanlar olursa veya o nakiller sebebiyle boşalan kontenjanlara gitmek isteyenler olursa 24-28 Ağustos’ta ikinci nakil dönemini açıyoruz, bunu da 31 Ağustos’ta ilan edeceğiz. Buna rağmen üçüncü bir nakil dönemi daha var; yeni başlayan öğrencilerin nakil başvurularını  31 Ağustos-4 Eylül arasında üçüncü defa alacağız, bunları da 7 Eylül’de sonuçlandıracağız, böylece okullar açılmadan önce nakil işlemleri tamamlanmış olacak. Daha sonra, velisi tayin olmuştur, aile taşınmıştır veya farklı bir gerekçeyle çocuklar okul değiştirmek istedikleri zaman, normal nakil koşullarına bağlı olarak her ayın son haftasında o nakil başvuruları değerlendiriliyor, orada bir sorun yok. Ama yeni başlayanlar için okullar açılmadan 3 defa nakil imkanı koyduk.  Geçen yıl; şimdi o velilerimizden bir kere daha bizi hoş görmelerini diliyorum, geçen yıl, bu nakiller kayıt dönemiyle üst üste geldiği için bazı sıkıntılar yaşadı velilerimiz, bu sene o yaşanmasın diye bu tedbirimizi aldık;  okullar açılmadan önce nakil işlemleri bitecek ve 14 Eylül’de 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sorunsuz bir biçimde, hayırlı bir biçimde çocuklarımız için başlamış olacak inşallah.

MEB’in TEOG yerleştirme ve nakil süreci ile ilgili 44 soru ve 44 cevabı için tıklayın.

TEOG 2015 Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

7 Yorum

  1. teşekkür ederim hocam

  2. Benim puanım 395 nakil yaptırmak istediğim okulun puanı benim puanımdan yüksekse nakil yapabilir miyim

  3. Şimdi ben x lisesini kazandım ama y lisesine nakil yapacağım. y lisesine 3 kere nakil deneyip y lisesine yerleşemezsem eğitimime x lisesinden devam edeceğim dimi?

Tartışmaya Katılın

Nabi Avcı'dan TEOG 'nakil' açıklaması

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş