Anasayfa / HABER / Müzik Üniversitesi Kuruluyor
Özel Ders
Müzik-Üniversitesi-Kuruluyor

Müzik Üniversitesi Kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde sözünü verdiği Müzik Üniversitesi’nin çalışmalarına başlandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) konuyla ilgili ilk somut adımı 5 Nisan’da atmayı planlıyor. Buna göre, Müzik Üniversitesi’ni tüm yönleriyle tartışmak amacıyla 5 Nisan saat 14.00’te Ankara’da, üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenlerin katılacağı bir konferans düzenlenecek. YÖK’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde kurulacak olan ‘Müzik Üniversitesi’ için ilk adım olarak bir arama konferansı düzenlenecek. YÖK’te yapılacak konferansa, üniversitelerimizin müzik ve sahne sanatları ile eğitim fakültelerinde görevli müzik ve müzik eğitimi bölüm başkanları, akademisyenler, konservatuvarlarda çalışma yapan sanatçı ve öğretim elemanları, Türk din musikisi ile ilgili bölümlerin öğretim elemanları katılacak. Konferans Müzik Üniversitesi’ni tüm yönleriyle tartışmayı sağlayacak.”

Geçtiğimiz günlerde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Erol Parlak Çanakkale Ağıtları Konseri’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, orada yaptığı konuşmada da “İnşallah bu Müzik Üniversitesi’ni kuracağız. Adımlarını atacağız. Cumhurbaşkanlığında bunun çalışmalarına başlamış bulunuyoruz” demişti.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Müzik Üniversitesi Kuruluyor

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş