Anasayfa / HABER / MEB’den TEOG kılavuzları
Özel Ders

MEB’den TEOG kılavuzları

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından öğrenci, öğretmen, veli ve tercih danışmanlığı başlıklarıyla 4 ayrı kılavuz yayınlandı.

Veli kılavuzunda ‘aile-çocuk ilişkisi’ , ‘çocuklarla kurulması gereken ilişkiler’ gibi başlıklara yer verilmiş. Veli kılavuzu 37 sayfadan oluşuyor.

Tercih danışmanlığı kılavuzunda ise rehberlik bilgileri yer almakta. Meslek, kariyer, tercihler gibi konularda bilgilendirmeler yapılması hedeflenmiş.

26 sayfadan oluşan öğretmen kılavuzunda ‘sınav güvenliği’ , ‘olması gereken öğrenim ortamının oluşması’ , ‘sınav kaygısı’ gibi konulara yer verilmiş.

Öğrenci kılavuzunda ise verim arttırma yolları, planlı ve programlı çalışma teknikleri gibi konular işlenerek öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesi amaçlanmış.

TEOG Veli Kılavuzu için tıklayın.

TEOG Tercih Danışmanlığı Kılavuzu için tıklayın.

TEOG Öğretmen Kılavuzu için tıklayın.

TEOG Öğrenci Kılavuzu için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

MEB'den TEOG kılavuzları

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş